WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / BICE LECHIA FOT. MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Kibice Lechii Gdańsk

Kontrowersyjny transparent w Gdańsku. Komisja Ligi ma nałożyć karę na Lechię

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Kibice Lechii Gdańsk podczas meczu z Wisłą Płock rozwiesili transparent uderzający w środowisko LGBT. Komisja Ligi w środę zajmie się tą sprawą. Wszystko wskazuje na to, że lider Lotto Ekstraklasy zostanie ukarany za kontrowersyjny napis.

"Sodomici, pedały i pedofile z LGBT! Łapy precz od naszych dzieci!" - taki transparent został rozwieszony w sektorze najzagorzalszych kibiców Lechii Gdańsk podczas poniedziałkowego spotkania z Wisłą Płock (1:1).

To nie pierwszy kontrowersyjny transparent wywieszony przez kibiców piłkarskich. Ponad tydzień temu podczas meczu z Miedzią Legnica fani Legia Warszawa wyrazili swój sprzeciw przeciwko decyzji Rafała Trzaskowskiego o podpisaniu karty LGBT+. "Warszawa wolna od pedalstwa" - napisali na transparencie.

Z Ekstraklasy dowiedzieliśmy się, że na klub z Warszawy została nałożona kara za ten transparent (plus odpalenie rac - kwota około 30 tysięcy złotych). Podobnie ma być w przypadku Lechii, ale kwota będzie mniejsza, bo w Gdańsku rac nie odpalono. Decyzję Komisji Ligi poznamy w środę.

- Stanowisko Ekstraklasy w tej sprawie będzie zawarte w decyzji Komisji Ligi, która będzie obradować w środę. To ona jest odpowiedzialna za tego typu incydenty na trybunach - informuje nas Bartosz Orzechowski, rzecznik Ekstraklasy.

Poprosiliśmy Lechię o zabranie komentarze ws. kontrowersyjnego transparentu na trybunach, ale klub odmówił zajęcia stanowiska. - Nie komentujemy tego, co się wydarzyło - usłyszeliśmy.

Niestety kibice już dawno zawładnęli stadionami, traktując je jak forum, na którym zabierają głos w tematach politycznych, atakują właścicieli klubów albo ich kierownictwo, a nawet chełpią się przestępstwami (zobacz więcej TUTAJ).

Zobacz także: Michał Pazdan podbija Turcję. Minister znowu w reprezentacji Polski

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Bez dopingu na meczu Wisły Kraków. "Cała liga powinna mówić o problemie"

Czy Komisja Ligi powinna karać za transparenty niezwiązane z meczem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

    Pokaż więcej komentarzy (7)
    PRZEJDŹ NA WP.PL