Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Pascal Della Zuana/Icon Sport / Na zdjęciu: Kamil Glik

Ligue 1: AS Monaco pokonało wicelidera, powrót Kamila Glika

Tomasz Rosiński
Kamil Glik (rozegrał cały mecz) może być zadowolony, bo kierowana przez niego defensywa AS Monaco ani razu nie dała się zaskoczyć Lille OSC, a spotkanie 29. kolejki Ligue 1 zakończyło się minimalnym zwycięstwem podopiecznych Leonardo Jardima (1:0).

Monaco w ostatnim czasie radzi sobie coraz lepiej i do piątkowej konfrontacji przystępowało po serii sześciu meczów bez porażki (3 zwycięstwa i 3 remisy). Mimo to, wciąż aktualny wicemistrz Francji przed starciem z Lille znajdował się tuż nad strefą spadkową. Na potyczkę z wiceliderem rozgrywek do składu swojej drużyny wrócił Glik, który nie wystąpił w ubiegłotygodniowym spotkaniu z Girondins Bordeaux (1:1), gdyż otrzymał wolne z powodu narodzin dziecka.

Od początku rywalizacji więcej z gry mieli gospodarze, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej zagrażali bramce strzeżonej przez Danijela Subasicia.

W 11. minucie prowadzenie swojemu zespołowi mógł dać Jonathan Bamba, ale piłka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki. Później strzelali jeszcze Tiago Mendes, Nicolas Pepe i znów Bamba, ale ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron odważniej postanowili zaatakować przyjezdni, a sporo pracy miał Mike Maignan, który odbił futbolówkę po zagraniach w wykonaniu Aleksandra Gołowina oraz Gelsona Martinsa.

Gościom oczekiwany skutek przyniosła dopiero akcja z ostatniej minuty regulaminowego czasu gry, która zapewniła im trzy punkty. Wówczas Jean-Eudes Aholou dość szczęśliwie podał piłkę do Carlosa Viniciusa, który ładnie ograł jednego z obrońców rywala i trafił do siatki.