Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz FrankowskiNewspix / Adam Starszynski / PressFocus / Na zdjęciu: Tomasz Frankowski

Tomasz Frankowski idzie w wielką politykę. Dostanie jedynkę w wyborach do Europarlamentu

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Tomasz Frankowski wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Według najnowszych doniesień będzie kandydatem numer jeden na liście okręgu województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Informacje o tym, że Tomasz Frankowski może kandydować do Europarlamentu pojawiły się już ponad tydzień temu. Choć oficjalne decyzje wciąż nie zostały ogłoszone, to znanych jest już coraz więcej szczegółów.

Do kandydowania Tomasza Frankowskiego namówiła Koalicja Obywatelska, czyli komitet wyborczy utworzony przez dwie partie - Platformę Obywatelską i Nowoczesną.

Były napastnik m.in. Wisły Kraków, Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski będzie kandydował z okręgu województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.
Jak poinformował na Twitterze Jacek Czarnecki, dziennikarz Radio Zet, Frankowski ma być kandydatem numer jeden na liście.

Tomasz Frankowski karierę piłkarską zakończył w 2013 roku. W lidze polskiej występował w Jagiellonii Białystok oraz Wiśle Kraków. Trzykrotnie był królem strzelców Ekstraklasy.

Czytaj również: Robert Lewandowski: Czuję złość i rozczarowanie

Za granicą reprezentował barwy m.in. takich klubów jak Racing Strasbourg, Elche CF, Wolverhampton, CD Tenerife i Chicago Fire. Rozegrał 22 mecze w reprezentacji Polski i zdobył 10 bramek.

Przed wyborami prezydenckimi w 2010 i 2015 roku był członkiem honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa" #2. Powołania Brzęczka, powrót Zidane'a, kontrowersyjny baner kibiców [cały odcinek]

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL