WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Pawel Jaskolka / PressFocus / Na zdjęciu: Łukasz Trałka i Szymon Żurkowski

Łukasz Trałka: Nie znajduję żadnych pozytywów. Trzeba walczyć o ósemkę

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Po kompromitującej porażce z Górnikiem Zabrze (0:3) piłkarze Lecha unikali rozmów z mediami. Jednym z niewielu "odważnych" był Łukasz Trałka, który otwarcie przyznał, że choć szukał jakichkolwiek pozytywów, nie znalazł żadnego.

- Chciałem znaleźć dobry znak, ale po takim spotkaniu i takim wyniku ciężko powiedzieć cokolwiek mądrego. Nie chcę opowiadać o jakichś akcjach, które mieliśmy, bo w takich okolicznościach dziwnie by to brzmiało - stwierdził doświadczony pomocnik, który wszedł na boisko w drugiej połowie, zastępując Darko Jevticia. Wtedy na tablicy wyników było już 0:2.

- Miałem nadzieję, że zdobędziemy kontaktową bramkę. To miało zupełnie inaczej wyglądać. Zamiast odrabiać straty, w końcówce straciliśmy jeszcze jednego gola - dodał Łukasz Trałka.

->Więcej o Lechu Poznań

Przed lechitami przerwa reprezentacyjna i dwa tygodnie, które będzie można wykorzystać, by wreszcie poprawić mizerną formę. - Nie chcę opowiadać głupot o tym, nad czym będziemy pracować. Trener na pewno ma przygotowany plan i będziemy go realizować. Z jednej strony chcielibyśmy wrócić do gry jak najszybciej i wygrać mecz, ale z drugiej przerwa może się okazać niezbędna, bo trzeba coś zmienić. Na razie idzie nam ciężko - przyznał 34-latek.

"Kolejorzowi" coraz głębiej zagląda w oczy widmo braku awansu do grupy mistrzowskiej. - Zawsze podchodzę do sytuacji pozytywnie, jaka by ona nie była. Może nie uda nam się tego zrobić spokojnie, ale uważam, że wywalczymy ósemkę. W tabeli zrobiło się ciasno, lecz jestem przekonany, że ten cel zrealizujemy. Teraz jednak skupmy się na tym, żeby wygrać następne spotkanie. Musimy odwrócić tendencję i spróbować podnieść głowy - zakończył Trałka.

->Więcej o Lotto Ekstraklasie

ZOBACZ WIDEO Błaszczykowski pewniakiem w kadrze? "W tej chwili nie widzę nikogo, kto mógłby go zastąpić"

Czy Łukasz Trałka powinien grać w podstawowym składzie Lecha?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL