Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof PiątekPAP / Photoshot / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

AC Milan - Inter. Dzięki, Krzysztof Piątek. WP SportoweFakty w Mediolanie

Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
- Dzięki, Piątek. Dzięki, Krzysztof. Dziękuję ci publicznie - pisze włoski dziennikarz Ivan Zazzaroni we wstępie magazynu "Guerin Sportivo". Polak jest powiewem świeżości w Serie A.

Jacek Stańczyk z Mediolanu

Jest też na czołówce najnowszego numeru miesięcznika. Krzysztof Piątek stał się więc "Robocopem, który w niedzielę w derbach przejdzie ostateczny egzamin" (to tytuł tekstu). "Jest ogromną niespodzianką tego sezonu. Czekaliśmy na Cristiano Ronaldo, ale on też jest zjawiskiem" - a to już początek artykułu.

Wiele pięknych słów polskiemu napastnikowi poświęcił również Zazzaroni zapowiadając numer. Włoch dziękuje więc Piątkowi, za to że podał tlen włoskiej piłce. Za to, że "sprowadził ją znowu do barowych rozmów", do tego co najzdrowsze w futbolu. "Wygląda jak Szewczenko. Nie, jest podobny do Cashiraghiego. A nie myślicie, że jest jak Roy Makaay gdy grał w Bayernie?" - Zazzaroni podaje przykłady takich dyskusji. To jest właśnie ten czysty futbol, gdy zawodnik skłania ludzi do rozmów, gdy siedzą w barze przy piwie i debatują nie o polityce, nie o jakichś tragicznych wydarzeniach. Tylko o tym, czy taki Piątek jest bardziej jak jedna legenda albo druga.

"Dziękuję Piątkowi, bo przywrócił nam znaczenie takich słów jak intuicja, kompetencje, szczęście, ryzyko i inwestycja" - pisze dziennikarz. I przypomina historię piłkarza, gdy prezydent Genoi Enrico Preziosi dzwonił do Zbigniewa Bońka z pytaniem, czy warto kupować napastnika Cracovii. A potem sam zrobił coś, czego wcześniej nie widziano - sprzedał szybko chłopaka do AC Milan.

AC Milan - Inter Mediolan. Krzysztof Piątek przed arcytrudnym zadaniem

W niedzielę 23-letni reprezentant Polski stanie więc przed egzaminem dojrzałości, bo to dopiero derby weryfikują prawdziwą siłę wielkich napastników. Piątek strzelił do tej pory w Serie A 19 goli, ale dopiero po meczu z Interem przekona się tak naprawdę czym jest Mediolan, czym jest futbol w tym mieście. Oczywiście, już ma tego namiastkę, bo 2,5 tysiąca ludzi na spotkaniu z nim i długie kolejki po autograf pokazują skalę szaleństwa.

W muzeum Milanu jest też już jego koszulka, choć jeszcze nie w gablotach zasłużonych. Obok wiszą też trykoty innych zawodników Milanu. Półgodzinna obserwacja pokazała jednak, kto dziś na San Siro jest naprawdę kochany. To przy koszulce Piątka zatrzymywali się kibice, to z nią robili sobie zdjęcia prezentując dwa pistolety, jakie Piątek pokazuje po golach. Jeśli w niedzielę w derbach Polak strzeli gola Interowi, jeśli AC Milan dzięki temu wygra mecz, przy tej koszulce też powstaną kolejki.

AC Milan - Inter Mediolan. Gattuso o Piątku: Myślałem, że jest na mnie zły

Początek meczu AC Milan - Inter Mediolan w niedzielę o godzinie 20.30.

ZOBACZ WIDEO Ogromna niespodzianka! Cagliari pokonało Fiorentinę! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL