WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Clive Rose / Na zdjęciu: mecz Tottenham Hotspur - Arsenal

Surowa kara za nielegalne transmisje. Jeden z podejrzanych skazany na ponad 7 lat więzienia

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Sąd w Wielkiej Brytanii nie miał litości dla trzech mężczyzn, którzy podejrzani byli o przeprowadzanie nielegalnych transmisji z meczów piłki nożnej. Straty wyceniono na 5 milionów funtów.

Trzech mężczyzn zostało skazanych za oszustwo. Umożliwiali oni nielegalny dostęp do meczów Premier League w ponad 1 000 pubach, klubach i domach w Wielkiej Brytanii. Telewizyjni nadawcy swoje straty wycenili na 5 milionów funtów. Piracka organizacja została rozbita, a jej założyciele pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

Jak podaje "The Sun", grupą kierował Steven King i został on skazany na siedem lat i cztery miesiące pozbawienia wolności. Jego asystentami byli Paul Rolston (skazany na sześć lat i cztery miesiące więzienia) oraz Daniel Malone, który za kratkami spędzi trzy lata i trzy miesiące.

Oszustwo trwało przez dekadę. Za pośrednictwem stron internetowych oskarżeni oferowali dostęp do oglądania meczów Premier League. Nie mieli jednak odpowiednich licencji i pozwoleń. Oznaczało to, że ludzie mogli oglądać płatną telewizję, nie wydając na to ani jednego funta.

- Wyrok w tej sprawie pokazuje, że nielegalne przesyłanie i nielegalny dostęp do meczów piłki nożnej jest poważnym przestępstwem. To była zorganizowana grupa, której jedyną funkcją było zarabianie pieniędzy na oszukiwaniu Premier League i legalnych nadawców. Niech ludzie nie myślą, że to nie jest łamanie prawa - powiedział Kieron Sharp z organizacji FACT, która zajmuje się cyberprzestępczością.

Zobacz także:
El. Euro 2020. Austria - Polska. Przewidywany skład: Krzysztof Piątek na ławce, nowa pozycja Piotra Zielińskiego
El. ME 2020. Austria - Polska: miejsce, w którym Howard Webb usłyszał "Zabić sędziego!"

ZOBACZ WIDEO El. ME 2020: Wichniarek stawia na sprawdzony duet napastników. "Wielokrotnie dawali nam sporo radości"

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL