WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Nigel Roddis / Na zdjęciu: Paul Gascoigne

Paul Gascoigne może wrócić na boisko. Działacze Tottenhamu chcą, by zagrał w meczu legend

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
30 marca na nowym stadionie Tottenhamu ma odbyć się towarzyskie spotkanie z udziałem drużyny legend tego klubu. W gronie zaproszonych gości jest Paul Gascoigne. To, czy zagra, zależy od stanu jego zdrowia.

Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku Paul Gascoigne był jednym z czołowych graczy Tottenhamu Hotspur. W 1991 roku poprowadził Koguty do zwycięstwa w Pucharze Anglii, co jest ostatnim triumfem londyńskiego zespołu w tych rozgrywkach. Dlatego działacze chcą, by Anglik uświetnił otwarcie nowego White Hart Lane.

Towarzyskie spotkanie z drużyną Inter Forever ma zostać rozegrane 30 marca. Będzie to jedno z wydarzeń towarzyszących oficjalnemu otwarciu stadionu, które zaplanowane jest na 3 kwietnia, gdy Tottenham podejmie Crystal Palace. Gascoigne jest jednym z zaproszonych gości.

Gascoigne chciałby wziąć udział w wydarzeniu, ale wszystko zależne jest od jego samopoczucia. Były angielski pomocnik przez lata prowadził hulaszczy tryb życia, co odbiło się na stanie jego zdrowia. Gascoigne'owi groziła nawet śmierć. Był na kilku odwykach i walczy o powrót do normalności. Nadal ma jednak problemy z prawem.

Wśród zaproszonych gości są m.in. Juergen Klinsmann, Robbie Keane, Rafael van der Vaart, Dymitar Berbatow, Edgar Davids czy Teddy Sheringham.

Zobacz także:
El. Euro 2020. Austria - Polska. Przewidywany skład: Krzysztof Piątek na ławce, nowa pozycja Piotra Zielińskiego
El. ME 2020. Austria - Polska: miejsce, w którym Howard Webb usłyszał "Zabić sędziego!"

ZOBACZ WIDEO El. ME 2020: Wichniarek stawia na sprawdzony duet napastników. "Wielokrotnie dawali nam sporo radości"

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL