WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: kibice reprezentacji Polski na meczu z Austrią

El. ME 2020. Zatrzymania po meczu Austria - Polska. Jeden Polak pobił policjanta

Robert Czykiel
Robert Czykiel
26-latek z Polski będzie odpowiadać za napaść i przemoc wobec policjanta. Aresztowano także kilku innych kibiców z naszego kraju po meczu Austria - Polska (0:1) w el. ME 2020.

Austriacki portal oe24.at informuje o zatrzymaniach podczas meczu Austria - Polska (0:1) w eliminacjach Euro 2020. Policja aresztowała Polaków na terenie stadionu im. Ernsta Happela w Wiedniu w związku z użyciem przez nich środków pirotechnicznych.

El. ME 2020: Austria - Polska. David Alaba: Wynik nie jest sprawiedliwy >>

Jeden z zatrzymanych zareagował agresywnie i zaatakował policjanta. To 26-letni mężczyzna polskiego obywatelstwa. Przed austriackim sądem odpowie za napaść i użycie przemocy wobec funkcjonariusza.

Kilku innych naszych rodaków aresztowano m.in. za uszkodzenie mienia i użycie pirotechniki. Austriacki portal dodaje, że niektórzy mieli zakaz pobytu na terenie tego kraju.

Oe24.at dodaje, że frekwencja na meczu Austria - Polska wyniosła 40 400 kibiców. Około 16 tys. to fani z naszego kraju. Przy zabezpieczeniu spotkania pracowało 870 policjantów.

El. ME 2020: Austria - Polska. Krzysztof Piątek wyszedł do kibiców >>

Biało-Czerwoni wygrali w Wiedniu 1:0 po golu Krzysztofa Piątka w drugiej połowie. W niedzielę naszym rywalem będzie Łotwa. Mecz odbędzie się w Warszawie.

ZOBACZ WIDEO Lewandowski o mentalnym podejściu reprezentacji Polski. "Musimy zagrać dwa równe mecze"

Komentarze (15):

    Pokaż więcej komentarzy (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL