Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maciej Szczęsny Newspix / PIOTR KUCZA / Na zdjęciu: Maciej Szczęsny

El. ME 2020. Polska - Łotwa. Szokujące słowa Macieja Szczęsnego. Wisła Płock ma dostać pieniądze za grę Recy w kadrze

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Obecność Arkadiusza Recy w podstawowym składzie reprezentacji Polski na mecz z Łotwą jest dużym zaskoczeniem. Maciej Szczęsny uważa, że w ten sposób selekcjoner Jerzy Brzęczek chce pomóc swojemu byłemu pracodawcy - Wiśle Płock.

Zanim Jerzy Brzęczek objął reprezentację Polski, pracował w Wiśle Płock. Tam jednym z jego zawodników był Arkadiusz Reca. Był on kluczowym piłkarzem zespołu z Płocka, a w lipcu zeszłego roku przeszedł za 4 miliony euro do Atalanty Bergamo. Tam ma jednak problemy z wywalczeniem sobie miejsca w podstawowym składzie. Dotychczas w tym sezonie rozegrał cztery mecze. Łącznie na boisku był przez 113 minut.

Nie przeszkadza to Brzęczkowi w powoływaniu Recy do reprezentacji Polski. To właśnie u niego piłkarz zadebiutował w kadrze. Występ z Łotwą jest jego czwartym w koszulce z orzełkiem na piersi. Do tego jego obecność na boisku od pierwszej minuty jest sporym zaskoczeniem.

Zobacz także: El. Euro 2020: efektowni Rosjanie. Kazachowie brutalnie sprowadzeni na ziemię

W przedmeczowym studiu TVP Maciej Szczęsny zwrócił uwagę na to, że Wisła Płock ma otrzymać dodatkowe pieniądze za to, że Reca rozegra pięć meczów w kadrze. W studiu doszło do polemiki między byłym bramkarzem i dziennikarzem TVP, Jackiem Kurowskim.

- Oczywiście, że to nie jest zabronione. O wielu czynach, których ktoś czegoś dokonał, mówiłeś krytycznie w swoim życiu nie raz, nie dwa i nie sto - powiedział Szczęsny do Kurowskiego, na co ten odpowiedział, że "poczeka do meczu".

Zobacz także: El. ME 2020: niespodzianka! Izrael powalił Austrię na łopatki

Zapisywanie tego typu bonusów w umowach pomiędzy klubami nie jest niczym nowym. Na uwagę wskazuje jednak fakt, że Brzęczek może pomóc swojemu byłemu klubowi w uzyskaniu dodatkowych pieniędzy. - Poczekam na reakcję Wisły Płock - mówił w studiu Szczęsny.

ZOBACZ WIDEO Brzęczek tłumaczy dlaczego postawił na chorego Milika. "Każdy musi czuć się potrzebny"Rozgrywki Serii A TIM możesz oglądać w WP Pilot

Czy Arkadiusz Reca powinien być nadal powoływany do reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

 • Jacek Chrzanowski Zgłoś
  Poprzednio krytykowano powołanie Błaszczykowskiego i strzelił bramkę . Tym razem, gdyby nie podanie Recy do Lewandowskiego mielibyśmy remis. Najbardziej krytykowani piłkarze może nie
  Czytaj całość
  grają pięknie, lecz są najskuteczniejsi. Może trener lepiej zna się od hejterów, walcząc o wynik, zamiast o opinie krytyków.
  • AntyBorucTylkoReal Zgłoś
   Reca musiał grać bo reszta obrońców była chora. Jedynie mógł zagrać Jędrzejczyk wiadomo że grali w Warszawie i komentatorzy sympatyzują z Legią więc tak nie chcieli Recy w
   Czytaj całość
   pierwszym składzie. Widać było nie zrozumienie Recy z osobami grającymi przed nim, ale raz znalazł się i dośrodkował i Lewy zdobył gola.Cała reprezentacja zagrała słabo, za mecz z Austrią na 3 , a z Łotwą strzelili dwie bramki to też można dać 3 i w meczu z Austrią i Łotwą mieliśmy dużo szczęścia. Gdyby był Var to w meczu z Łotwą należały nam się 2 karne , faul na Piątku za którą dostał kartkę za symulacje , i ręka w polu karnym .
   • krytyk65 Zgłoś
    Zarówno Brzeczek jak i Boniek doskonale wiedzą gdzie w piłce są pieniądze. Dostaną dole i nikt nic im nie udowodni. W tym środowisku jak i w innych ręką rękę myje. To tyle w
    Czytaj całość
    przedmiocie......
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL