Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Pavels SteinborsPAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Pavels Steinbors

El. ME 2020: Polska - Łotwa. Rywale mieli więcej piłkarzy z przeszłością w naszej lidze. To historyczna sytuacja

Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
9 Łotyszy w podstawowym składzie na mecz eliminacji mistrzostw Europy 2020 z Polską (0:2) mogło się pochwalić przeszłością w naszych ligach. To o jeden... więcej niż w drużynie Jerzego Brzęczka!

Tego jeszcze nie było! Po raz pierwszy w prawie stuletniej historii meczów reprezentacji Polski to rywal miał na boisku więcej zawodników z przeszłością w jej ligach. Aż 9 Łotyszy z podstawowej jedenastki mogło się bowiem pochwalić przygodą w Lotto Ekstraklasie lub Fortunie I lidze.

Co prawda tylko Pavels Steinbors, Vladislavs Gutkovskis i Valerijs Sabala występują wciąż na naszych boiskach. Jak jednak pisaliśmy przed spotkaniem, wielu z naszych niedzielnych rywali grało w ostatnich latach na polskich boiskach. I aż sześciu takich byłych "stranierich" desygnował do gry Slavisa Stojanović, a kolejny (Vladislavs Gabovs - przyp. red.) wszedł z ławki rezerwowych.

Cała sytuacja była o tyle ciekawa, że w naszej reprezentacji trzech graczy nigdy nie zagrało na polskim seniorskim szczeblu ligowym. To Wojciech Szczęsny, Grzegorz Krychowiak i Piotr Zieliński, którzy jako nastolatkowie wyjechali do klubów zagranicznych.

Czytaj także: Wyjątkowa wymiana koszulek - Krzysztof Piątek spotkał swojego byłego kolegę klubowego

Przypomnijmy, że Polacy wygrali niedzielne spotkanie 2:0. Dzięki temu po dwóch meczach mogą pochwalić się kompletem punktów i są liderem swojej grupy kwalifikacyjnej.

ZOBACZ WIDEO Lewandowski o meczu z Łotwą. "Gra do poprawy, ale plan jest wykonany"Oglądaj LIVE mecz Eliminacji Euro 2020 Izrael - Polska. Już w sobotę od godz. 20.30!

Czy zwróciłeś uwagę na zaistniałą sytuację podczas niedzielnego meczu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL