WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: Martin Hinteregger (z lewej) i Robert Lewandowski (z prawej)

Ranking FIFA: zwycięstwa z Austrią i Łotwą nie dadzą Polsce awansu

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Reprezentacja Polski przełamała złą serię i wygrała dwa mecze eliminacji Euro 2020. Sześć punktów zdobytych z Austrią i Łotwą nie da jednak Polakom awansu w rankingu FIFA.

Ostatni ranking FIFA został opublikowany 7 lutego. Polska, wspólnie z Peru, zajmuje w nim 20. miejsce z dorobkiem 1518 punktów. Od tego roku zmieniły się zasady publikacji rankingu i zestawienie nie pojawia się co miesiąc, a osiem razy w roku. Najnowszy ranking FIFA pojawi się 4 kwietnia.

W 2018 roku Polacy wygrali zaledwie trzy mecze, z czego dwa towarzyskie i jeden na mistrzostwach świata. To odbiło się na pozycji w rankingu FIFA. Bieżący rok zaczął się o wiele bardziej obiecująco, bo choć do postawy reprezentacji Jerzego Brzęczka można mieć zastrzeżenia, to jednak w eliminacjach mistrzostw Europy 2020 najważniejsze są punkty.

Czytaj również: Zbigniew Boniek zweryfikował zarzuty wobec Brzęczka ws. Recy. "Temat z d***"

Wygrane 1:0 z Austrią i 2:0 z Łotwą pozwoliły Polsce objąć prowadzenie w tabeli grupy G. Oba zwycięstwa, a szczególnie to z Austrią, są bardzo cenne w rankingu FIFA. Polacy będą mieli teraz 1534 punkty, ale nie pozwoli to awansować na wyższą pozycję.

Swoje mecze wygrały reprezentacje Peru, Walii oraz Meksyku, dlatego Biało-Czerwoni nie zdołają ich przegonić. Istnieje jeszcze szansa na wyprzedzenie Włochów, ale oni we wtorek zagrają z Liechtensteinem i trudno wyobrazić sobie sytuację, że przegrają to spotkanie.

Liderem rankingu FIFA w lutowym notowaniu była Belgia, która o jeden punkt wyprzedzała Francję. Trzecia była Brazylia.

Przypomnijmy, że po mistrzostwach świata w Rosji FIFA wprowadziła zmiany w zasadach liczenia punktów w rankingu (Kliknij tutaj, aby poznać szczegóły).

ZOBACZ WIDEO Lewandowski o meczu z Łotwą. "Gra do poprawy, ale plan jest wykonany"

Czy reprezentacja Polski awansuje na Euro 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

    Pokaż więcej komentarzy (4)
    PRZEJDŹ NA WP.PL