Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ricardo Nunes Newspix / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Ricardo Nunes

Nowy kontrakt Ricardo Nunesa. Może pobić rekord w Pogoni Szczecin

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Ricardo Nunes spędzi w Pogoni Szczecin następny sezon. Niewiele brakuje mu, żeby być obcokrajowcem z największą liczbą występów w klubie.

Podpisany w poniedziałek nowy kontrakt 32-letniego Ricardo Nunesa ma obowiązywać do czerwca 2020 roku. Lewy obrońca występuje w Pogoni Szczecin od września 2014 roku i najczęściej jest jej podstawowym obrońcą. Trener Kosta Runjaić postanowił, że chce mieć byłego reprezentanta RPA w swoim zespole w następnym sezonie.

Czytaj także: Remis w zburzonej twierdzy. Mecz pod znakiem kontuzji

Ricardo Nunes jest obcokrajowcem, który rozegrał najwięcej meczów w Pogoni na poziomie Lotto Ekstraklasy. Na boisku był w 134 spotkaniach. Spróbuje ustanowić jeszcze jeden, trudny do pobicia w przeszłości rekord i zagrać w największej liczbie konfrontacji na wszystkich frontach. Przed nim są tylko Edi Andradina z 149 meczami dla Portowców oraz Takafumi Akahoshi ze 162 występami. Wspomniani Brazylijczyk i Japończyk nadal są związani ze Szczecinem. Edi był trenerem w akademii, "Aka" deklaruje chęć zamieszkania w mieście nad Odrą po zakończeniu kariery.

Czytaj także: Lider skuteczny do bólu. Środkowi obrońcy snajperami

- Ricardo to już teraz jeden z najbardziej zasłużonych w historii klubu obcokrajowców, a przy tym bardzo pozytywna postać w zespole. Na jego doświadczeniu drużyna korzystać będzie nie tylko na boisku, ale także w szatni. Młodzi zawodnicy mają w nim dobry przykład. Wiele aspektów przemawiało za tym, by został z nami na dłużej - mówi Dariusz Adamczuk odpowiedzialny w klubie za transfery.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Juventus kolejny krok bliżej mistrzostwa. Skromna wygrana dzięki rezerwowemu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Ricardo Nunes rozegra ponad 162 mecze w Pogoni Szczecin?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL