Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zbigniew BoniekNewspix / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek ostro ws. zwolnienia Zbigniewa Smółki. "Kompletne nieporozumienie"

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Zbigniew Boniek bardzo ostro i krytycznie ocenił ruch władz Arki Gdynia, która miała zdecydować się na zwolnienie trenera Zbigniewa Smółki ze względu na naciski grup kibicowskich tego klubu.

We wtorkowy wieczór Arka Gdynia postanowiła zwolnić Zbigniewa Smółkę z posady trenera pierwszego zespołu. Komunikat pojawił się... kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem meczu drużyny z Lechią Gdańsk!

Na dodatek z Trójmiasta dochodzą informacje, że zwolnienie szkoleniowca wymusili... kibice klubu, którzy mieli też zapowiedzieć, że jeśli Smółka nie zostanie wyrzucony, oni nie pozwolą na dokończenie derbów miasta!

Jeśli rzeczywiście klub ugiął się pod presją grup kibicowskich, doszłoby do niesłychanej wręcz patologii i precedensu w Lotto Ekstraklasie, która przecież widziała już niejedno.

Zaskakujące kulisy zwolnienia trenera w Arce Gdynia

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Kibice wymusili zwolnienie trenera Arki? "Siła nacisku ma znaczenie"

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek zabrał głos na temat pojawiających się informacji ws. trenera Smółki i bardzo krytycznie ocenił postępowanie władz Arki.

 

Z Gdyni dochodzą też wieści, że przeciwko szkoleniowcowi grali także piłkarze Arki. - Ja popełniłem wiele błędów na przełomie grudnia i stycznia, jeśli chodzi o moją otwartość i konsekwencję. Wszystko biorę na siebie - powiedział po derbach (0:0) Smółka, dając do zrozumienia, że był zbyt pobłażliwy dla zawodników.

Z kolei trener Lechii Piotr Stokowiec był oburzony zachowaniem Arki wobec szkoleniowca i zwolnieniem go tuż przed meczem.

Smółka bierze winę na siebie. "Biorę to na klatę"

 - Sytuacja, która ostatnio się dzieje w polskiej lidze jak są traktowani trenerzy to jeden wielki skandal nie chce mi się komentować i meczu i tego wszystkiego tak wizerunku polskiej piłki nie zbudujemy jakiś szacunek dla trudnego zawodu trenera się należy - grzmiał przed kamerami Canal Plus.

Przypomnijmy, że w poniedziałek z Lecha Poznań zwolniony został Adam Nawałka, a we wtorek ten sam los spotkał Ricardo Sa Pinto, którego pożegnała Legia Warszawa.

Komentarze (3):

 • Ananel Anani Zgłoś
  Drogi Panie Zbigniewie. Skoro Pan i cześć trenerów tego nie rozumie dla czego z Arki został zwolniony Pan Smółka to chyba przestali Państwo rozumieć znaczenie słowa TRENER.Przypomnę
  Czytaj całość
  że to osoba która ma rozwijać umiejętności zawodników w odniesieniu do swoich interpersonalnych umiejętności i doświadczeń. A skoro Pan Smółka się zdewaluował to logiczne jest jego zwolnienie.Nikt o zdrowych zmysłach by nie zwolnił trenera który wywiązuje się ze swojego kontraktu . Niestety w przypadku Pana Smółki zabrakło w ostatnim czasie wszystkiego na czele z umiejętnościami zmotywowania zawodników a skończywszy na braku wyników.Ale powiem prościej.... Panie Boniek...ma pan fabrykę laptopów.... zatrudnia Pan pracownika na linie produkcyjną....na początku jest świetny i wydajny po jakimś czasie zamiast na płycie głównej montować procesor to leje keczup i zamyka obudowę. Co Pan robi???Po pierwsze.... przynosi straty finansowePo drugie ...przynosi straty wizerunkowePo trzecie … oszukuje Pana I włąsnie Pan Smółka tak działał....A naprawdę to chodzi o KLUB a nie o trenera.... Bo oni jak i zawodnicy przychodzą i odchodzą! A co do nacisków kibiców...jesli były to jest to NAGANNE i trzeba to piętnować...ale co zrobić jak od 12 kolejek zarząd i włąsciciel nic nie robili aby poprawić sytuacje w klubie.Życze Panu Zbiegniewowi trochę więcej obiektywizmu...bo i Pan...przychodził i odchodził jako zawodnik z klubów ….Zatrudniali Pana jako trenera w klubach i z hukiem Pana zwalniali.. i przypomnę...tu chodzi o ARKE a nie Pana Smółkę.A rada dla Pana...zrób Pan porządek w piłce w przepisach i wymogach bo tam dopiero jest kloaka ….a pewnego dnia jak pęknie to i Pan poleci!
  • jacolek Zgłoś
   rzeczywiście sposób w jaki został zwolniony trener Smółka poraża. 2-3dni wcześniej prezes Arki na antenie c+ powiedział, że trener ma pełne poparcie i zwolnieniu nie ma mowy. wczoraj
   Czytaj całość
   zrobiono zupełnie coś innego i do tego powiedziano o tym trenerowi godzinę przed. jeżeli w tym wszystkim udział mieli kibole Arki to robi się kolejna patologia, po tym co miało miejsce w Wiśle Kraków. rozumiem rozgoryczenie, nawet wściekłośc kibiców, tym bardziej kiboli ale żeby do tego stopnia klub uginał się kibolom to przekracza ludzkie pojęcie. Nawałkę z Lecha zwolniono bo też nie miał wyników, i pojawiło się widmo nawet spadku z ekstraklasy, gdyby dalej prowadził drużynę. Smółka też nie miał wyników więc można przyjać, że normalnym stało się jego zwolnienie - sposób za to zdecydowanie nie. natomiast zwolnienie Sa Pinto to chyba jakieś małe nieporozumienie. zgoda co do jego zachowań, że drużyna też grała bardzo mało widowiskowo, słabo ale nadal są na drugim miejscu, ba mają szansę zniwelować jeszcze w rundzie zasadniczej różnicę punktową do lidera a przy dobrym układzie wyników nawet nim zostać po 30 kolejkach. przyznam, że tym zwolnieniem byłem nieco zaskoczony, bo jeżeli miało ono nastąpić to był dobry moment po odpadnięciu Legi z Pucharu Polski, a skoro trener pozostał to wydaje mi się, że mógł być do końca sezonu. wiem, atmosfera była kiepska no ale od samego początku gdy Sa Pinto pojawił się w Legi taka była, bo to nie jest gośc pokroju Jana Urbana - przyjaciel, kolega dla każdego.
   • RadolSzczecin Zgłoś
    https://i.imgur.com/VBqjqc8.jpg

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL