Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Tomasz Zasinski / 058sport.pl / Na zdjęciu: Grzegorz Witt

Ekstraklasa. Grzegorz Witt tymczasowym trenerem Arki Gdynia

Michał Fabian
Michał Fabian
Po derbach z Lechią Gdańsk posadę stracił trener Arki Gdynia Zbigniew Smółka. Na razie klub wybrał rozwiązanie tymczasowe, powierzając zespół Grzegorzowi Wittowi.

"Obowiązki pierwszego trenera przejął tymczasowo Grzegorz Witt" - poinformowała w środę Arka Gdynia. 49-letni szkoleniowiec dotychczas pełnił obowiązki asystenta Zbigniewa Smółki.

Jak informuje oficjalna strona gdyńskiego klubu, Witt przez wiele lat był związany z Arką jako zawodnik. Grał w niej w latach 1990-2002 (z roczną przerwą w 1998 r. na występy w Orle Choczewo). Zakładał kapitańską opaskę, był współautorem dwóch awansów do II ligi (1992 i 2001 r.).

W sezonie 1994/95 Witt został także trenerem Arki - najmłodszym w historii klubu (miał niespełna 26 lat). Później pracował w Gdyni jako asystent kilku szkoleniowców, m.in. Dariusza Pasieki, Frantiska Straki, Grzegorza Nicińskiego, Leszka Ojrzyńskiego oraz Smółki.

Zobacz także: Paweł Kapusta: Zbigniew Smółka wyrzucony. Następnego trenera zwolni "gniazdowy" (komentarz)

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Kibice wymusili zwolnienie trenera Arki? "Siła nacisku ma znaczenie"

Przypomnijmy, że we wtorek - krótko przed derbowym spotkaniem z Lechią Gdańsk (0:0) - właściciel Arki Dominik Midak poinformował o zwolnieniu Smółki.

"Nie chciałem tego robić, parę razy sobie odmawiałem, ale trener Smółka to niezwykle honorowy człowiek. Zdecydowałem się jednak podjąć tę trudną decyzję - dziś trener poprowadzi Arkę ostatni raz. To jest porażka całego naszego klubu, który czekają bardzo poważne zmiany" - napisał Midak na Twitterze.

Dziennikarz "Sportu" Adam Godlewski twierdzi, że zwolnienie Smółki wymusili kibice Arki. Według jego informacji, dymisja trenera przed meczem była warunkiem tego, aby derby Trójmiasta mogły być rozegrane bez zakłóceń (więcej TUTAJ).

Czy Arka Gdynia utrzyma się w Ekstraklasie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL