Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mario Mandzukić Getty Images / Paolo Rattini / Na zdjęciu: Mario Mandzukić

Serie A. Mandzukić może zostać ukarany za kopnięcie Romagnoliego. Sędzia sportowy wyda werdykt

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Szef włoskich arbitrów piłkarskich, Nicola Rizzoli zapowiedział, że w celu wyjaśnienia kontaktu między Mandzukiciem i Romagnolim - w meczu Juventusu z Milanem (2:1) - sędzia sportowy skorzysta z powtórek telewizyjnych.

W 87. minucie sobotniego meczu włoskiej Serie A Juventus Turyn - AC Milan (2:1) Mario Mandzukić celowo kopnął w polu karnym obrońcę Alessio Romagnoliego. Do incydentu doszło, kiedy obaj piłkarze podnosili się z murawy po rzucie rożnym dla Rossonerich. Z tego powodu doszło potem do konfrontacji Krzysztofa Piątka z Mandzukiciem - więcej TUTAJ.

Nicola Rizzoli, stojący na czele włoskiego stowarzyszenia sędziów, zdradził w rozmowie z "La Gazzetta dello Sport", że sędzia sportowy w osobie Gerardo Mastrandrey rozważa użycie powtórek telewizyjnych w celu wyjaśnienia tej sytuacji.

Jak wyjaśnił Rizzoli, VAR nie miał zastosowania, ponieważ sędziowie nie zauważyli w zachowaniu Mandzukicia cech brutalnego czy też gwałtownego zagrania. - Sędzia sportowy będzie musiał ocenić gest Mandzukicia, zanim zdecyduje, czy ukarać zawodnika dyskwalifikacją - poinformował szef włoskich arbitrów.

ZOBACZ: Starcie Mandzukicia z Piątkiem! Musiał ich rozdzielać Szczęsny! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS] >>

Decyzja o ewentualnej karze dla chorwackiego napastnika Juve ma zostać podjęta we wtorek (9 kwietnia). Rizzoli zapewnił też, że arbiter meczu na Allianz Stadium, Michael Fabbri, może spać spokojnie, jeśli chodzi o przyszłość w Serie A.

- Fabbri musi się rozwijać, ma wielki potencjał. Doświadczenie jest kluczowe i nabywa się go dzięki błędom. Ja stałem się pewniejszy dzięki temu, że robiłem błędy - podsumował Rizzoli.

ZOBACZ WIDEO Starcie Mandzukicia z Piątkiem! Musiał ich rozdzielać Szczęsny! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Rozgrywki Serii A TIM możesz oglądać w WP Pilot

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL