Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Ricardo Sa Pinto

Ekstraklasa. Kontrakt Ricardo Sa Pinto z Legią Warszawa rozwiązany. Portugalczyk opuścił Polskę

Michał Fabian
Michał Fabian
1 kwietnia Ricardo Sa Pinto został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa, teraz zaś klub i szkoleniowiec uzgodnili warunki rozwiązania kontraktu. Mistrzowie Polski nie będą musieli płacić pensji Portugalczykowi do końca sezonu 2020/21.

Jak informuje portal legia.net, 9 kwietnia jest ostatnim dniem Ricardo Sa Pinto w Legii Warszawa. We wtorek trener porozumiał się z klubem w sprawie szczegółów rozwiązania kontraktu, a następnie opuścił stolicę i wyleciał do Portugalii.

Na mocy umowy podpisanej w sierpniu 2018 r. Sa Pinto miał pracować w Legii przez trzy sezony, do zakończenia edycji 2020/21. Klubowi udało się jednak wynegocjować korzystne warunki rozstania ze zwolnionym 1 kwietnia trenerem.

Legia będzie nadal przelewać Sa Pinto wynagrodzenie, ale nie do czerwca 2021 r., lecz najpóźniej do kwietnia 2020 r. "Z tym zastrzeżeniem, że jeśli Pinto znajdzie wcześniej pracę, to Legia przestaje mu płacić" - czytamy na portalu legia.net.

Przypomnijmy, że Sa Pinto został zwolniony po porażce w ligowym meczu z Wisłą Kraków 0:4 (relacja TUTAJ). Wcześniej Legia pod jego wodzą odpadła z Pucharu Polski, po ćwierćfinałowej porażce z I-ligowym Rakowem Częstochowa.

Zobacz także: Marek Szkolnikowski o Lotto Ekstraklasie w TVP. "Wystarczył jeden fatalny mecz Legii i Sa Pinto stracił pracę"

Legię do końca sezonu poprowadzi duet Aleksandar Vuković - Marek Saganowski, który zanotował bardzo udany start. Drużyna najpierw pokonała u siebie Jagiellonię Białystok 3:0, a następnie wygrała z Zabrzu z Górnikiem 2:1. Po 29 kolejkach Legia jest wiceliderem Ekstraklasy, z trzema punktami straty do Lechii Gdańsk.

ZOBACZ WIDEO "Podsumowanie tygodnia". Kto zdobędzie mistrzostwo Polski? "Legia zyskała luz po zwolnieniu Sa Pinto"

Czy Legia może być zadowolona z warunków rozstania z Sa Pinto?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

PRZEJDŹ NA WP.PL