Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil GlikNewspix / ICON SPORT / Na zdjęciu: Kamil Glik

Ligue 1: trzeci mecz AS Monaco z rzędu bez zwycięstwa, dobry występ Kamila Glika

Tomasz Rosiński
Kamil Glik pokazał się z dobrej strony, a jego AS Monaco w meczu 32. kolejki Ligue 1 bezbramkowo zremisowało przed własną publicznością z zespołem Stade de Reims.

Monaco przystępowało do sobotniej rywalizacji z ekipą Stade po ubiegłotygodniowym remisie z EA Guingamp (1:1) i dość niespodziewanie z Glikiem w składzie, który w niedzielę przeszedł zabieg prawej stopy (Polakowi założono 8 szwów).

Walczący o europejskie puchary goście od początku konfrontacji ruszyli do ataku i już w 6. minucie zagrozili bramce gospodarzy. Celnie uderzył Mathieu Cafaro, ale piłkę do boku odbił Danijel Subasić.

Dziewięć minut później boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Cesc Fabregas, a po jego zejściu podopieczni Leonardo Jardima jakby złapali wiatr w żagle i zaczęli grać odważniej.

Kamil Glik był nie tylko pewnym punktem swojej drużyny w defensywie, ale także był aktywny w ofensywie i oddał dwa niecelne strzały. Dobrze radził sobie również Stevan Jovetić, który sprawiał sporo problemów obrońcom przyjezdnych, lecz przed przerwą nie zdołał trafić do siatki.

Po zmianie stron wciąż aktualni wicemistrzowie Francji dążyli do otworzenia wyniku tej potyczki, lecz na drodze stawał im bramkarz - Edouard Mendy, albo poprzeczka (w 77. minucie Glik obił aluminium).

Ostatecznie AS Monaco podzieliło się punktami ze Stade de Reims (0:0) i tym samym nie wygrało w trzecim spotkaniu z rzędu we francuskiej ekstraklasie.