Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paul ScholesGetty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Paul Scholes

140 zakładów u bukmachera. Paul Scholes złamał przepisy angielskiej federacji

Michał Fabian
Michał Fabian
Angielska federacja (FA) wszczęła postępowanie w sprawie Paula Scholesa, byłego piłkarza Manchesteru United. Będąc współwłaścicielem klubu Salford City, nie miał prawa obstawiać wyników meczów piłkarskich.

Jak informują angielskie media, Paul Scholes pomiędzy 17 sierpnia 2015 r. a 19 stycznia 2019 r. zawarł 140 zakładów bukmacherskich na mecze piłkarskie. Problem w tym, że w 2014 r. Anglik stał się współwłaścicielem amatorskiego klubu Salford City FC.

Przepisy angielskiej federacji ( FA) zabraniają nie tylko piłkarzom, ale także innym osobom z tego środowiska, m.in. trenerom i działaczom, obstawiania wyników spotkań piłkarskich.

Scholes od 2014 r. był związany z jedną z firm bukmacherskich. Pracował jako jej ambasador, pisał także na jej zlecenie felietony. Co jakiś czas także typował wyniki. Jak podał "Daily Mail", nieoficjalnie wiadomo, że 44-latek nie obstawiał rezultatów meczów swojego klubu.

ZOBACZ WIDEO: "Druga połowa". Ciężkie zadanie przed Juventusem. "Szczęsny i Ronaldo to kluczowi zawodnicy"

Zobacz także: Błyskawiczny koniec Paula Scholesa w Oldham. "Zostałem oszukany"

Federacja dała Scholesowi czas na złożenie wyjaśnień - do 26 kwietnia br.

W Salford City były reprezentant Anglii zainwestował wraz z dawnymi kolegami z Manchesteru United - Garym Nevillem, Philem Nevillem, Nickym Buttem i Ryanem Giggsem. Każdy z nich ma 10 proc. udziałów w klubie, który występuje obecnie na piątym szczeblu rozgrywek.

Ostatnio Paul Scholes pracował w Oldham Athletic - klubie z League Two (czwarta liga). Zrezygnował z posady po zaledwie 31 dniach.

Zobacz także: Zaskakująca teoria Scholesa. Mourinho celowo doprowadził do odejścia z Man Utd

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL