Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz Lechowicz i Marcin KowalskiNewspix / Marcin Bulanda / PressFocus / Na zdjęciu: Mateusz Lechowicz i Marcin Kowalski

Oficjalnie: Karol Michalski trenerem Ruchu Chorzów. Jan Kocian menedżerem

Michał Piegza
Michał Piegza
Ruch Chorzów poinformował, że pierwszym trenerem został Karol Michalski. Menedżerem zespołu, który będzie kierował zespołem z ławki, będzie Słowak Jan Kocian.

Dzieje się w Ruchu Chorzów. Zespół walczący o utrzymanie się w II lidze w ostatnich sześciu meczach sezonu jako pierwszy trener prowadził będzie Karol Michalski. Wcześniej pomagał Dariuszowi Fornalakowi, a później Markowi Wleciałowskiemu.

Czytaj także: II liga: przebudzenie Górnika Łęczna. Rozwój Katowice okopuje się na dnie

Jednak wszystkie najważniejsze decyzje dotyczące pierwszej drużyny podejmował będzie Słowak Jan Kocian. Szkoleniowiec po niespełna pięciu latach ponownie zawitał na Cichą. Tym razem został menedżerem drużyny. Trener w klubie będzie pracował do końca sezonu. Jego przyszłość w dużej mierze zależna jest od tego, czy Niebieskim uda się utrzymać w II lidze.

Czytaj także: Ruch Chorzów po raz kolejny nad przepaścią. Ważny tydzień dla klubu. Powstanie "Nowy Ruch"?

Kocian był szkoleniowcem Ruchu w latach 2013-2014. Przejął zespół na przedostatnim miejscu w ekstraklasie i doprowadził do 3. miejsca. Ruch był o krok od awansu do fazy grupowej Ligi Europy. Później Kocian pracował w Pogoni Szczecin i Podbeskidziu Bielsko-Biała, a ostatnio w reprezentacji Jemenu.

ZOBACZ WIDEO: "Druga połowa". Cudowny sezon Piątka. "Milan bardzo szybko uzależnił się od naszego napastnika"

Ruch Chorzów utrzyma się w II lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL