WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Martyna Szydłowska / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Gmina Szaflary zapłaci wielką karę za bałwana dla Dawida Kubackiego

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Miał być piękny gest dla Dawida Kubackiego, a zrobił się wielki kłopot. Kara dla gminy Szaflary za wielkiego bałwana jest pewna, bo uszkodzono fundamenty zabytkowego dworu.

Dawid Kubacki po złotym medalu mistrzostw świata odbierał mnóstwo gratulacji. Mieszkańcy gminy Szaflary postanowili mu podziękować w inny sposób. W mieście zrobiono wielkiego bałwana, którego nazwano "Skoczusiem". Następnie wręczono skoczkowi akt własności.

Maciej Kot o odejściu Stefana Horngachera: To nie był dla nas szok >>

Nikt nie przypuszczał, że zrobi się z tego tak duża afera. Sprawą zainteresował się wojewódzki konserwator zabytków. Było podejrzenie, że ciężki sprzęt zwożący tony śniegu jeździł po fundamentach dawnego dworu Uznańskich.

Radio ZET informuje, że wszczęto postępowanie w tej sprawie. Niektóre fundamenty zostały pokruszone i trwa szacowanie strat. Kara dla gminy jest pewna i pozostało ustalić jej wysokość, która maksymalnie może wynosić nawet 500 tys. zł.

Sprawdź kalendarze Pucharu Świata w skokach i Letniego Grand Prix. Będą dwa jubileusze >>

Bałwan miał aż 7 metrów wysokości i 42 metry objętości. Gmina nie wystąpiła do konserwatora o zgodę na prace na zabytkowym terenie. "Skoczusia" szybko zlikwidowano.

ZOBACZ WIDEO Arkadiusz Milik odrodził się po fatalnej kontuzji! "To jego najlepszy moment w karierze"

Komentarze (11):

    Pokaż więcej komentarzy (8)
    PRZEJDŹ NA WP.PL