WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Piotr Zieliński

Tomasz Hajto: Zieliński jak Rakitić. Poradziłby sobie w Premier League

Karol Wasiek
Karol Wasiek
- Styl Zielińskiego przypomina mi Rakiticia. To bardzo zaawansowany piłkarz pod względem technicznym. Poradziłby sobie w Premier League - powiedział w programie "Cafe Futbol" Tomasz Hajto, były reprezentant Polski.

W niedzielnym programie "Cafe Futbol" w Polsacie Sport trwała ożywiona dyskusja na temat gry i przyszłości Piotra Zielińskiego.

- Oczekiwania wobec Zielińskiego są ogromne, ponieważ on wyróżnia się na tle innych polskich pomocników techniką czy lekkością w poruszaniu się. Wyróżnia się swobodą, której z reguły nie mają zawodnicy w naszym kraju - powiedział trener Dariusz Kubicki.

Ostatnio serwis "Il Mattino" poinformował, że Zieliński w dalszym ciągu znajduje się w kręgu zainteresowań Liverpoolu. Pierwsze spekulacje na temat możliwego transferu do Anglii pojawiły się w 2016 roku. Ostatecznie Polak trafił jednak do Napoli.

Tomasz Hajto stwierdził, że transfer do Anglii byłby świetnym posunięciem polskiego pomocnika. - Zieliński mógłby dobrze odnaleźć się w Liverpoolu. Jego sposób przyjęcia i rozegrania piłki przypomina mi styl gry Ivana Rakiticia. Klopp potrafi wydobyć potencjał z zawodników, których prowadzi. Uważam, że transfer Zielińskiego do Anglii pomógłby mu jeszcze bardziej się rozwinąć - skomentował.

Napoli jednak nie zamierza się pozbywać reprezentanta Polski, który w tym sezonie jest ważną częścią zespołu. Rozegrał 43 mecze, zdobył 6 bramek i zaliczył 2 asysty. Obecna umowa 25-letniego pomocnika z włoskim klubem obowiązuje do czerwca 2021 roku. Od zeszłego roku prowadzone są negocjacje w sprawie jej przedłużenia.

Zobacz także: Romelu Lukaku na wylocie z United. Bayern w gronie zainteresowanych

ZOBACZ WIDEO Serie A: Znaczące potknięcie AC Milan. Piątek centymetry od asysty [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Piotr Zieliński poradziłby sobie w Liverpoolu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

    Pokaż więcej komentarzy (3)
    PRZEJDŹ NA WP.PL