Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tito VilanovaGetty Images / Manuel Queimadelos Alonso / Na zdjęciu: Tito Vilanova

Piąta rocznica śmierci Tito Vilanovy. FC Barcelona uczciła pamięć trenera

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Pięć lat temu zmarł Tito Vilanova. FC Barcelona nie zapomina o swoim byłym trenerze, który w 2013 roku poprowadził zespół do mistrzostwa Hiszpanii. - Wyjątkowy trener i niezwykła osoba - przekazał klub.

25 kwietnia 2014 roku zmarł Tito Vilanova. To wychowanek FC Barcelona, który po zakończeniu piłkarskiej kariery był trenerem katalońskiego klubu. Najpierw pracował jako asystent, ale w sezonie 2012/2013 dostał szansę prowadzenia pierwszego zespołu. Poprowadził zespół do mistrzostwa Hiszpanii i na stałe zapisał się w historii Blaugrany.

W piątą rocznicę śmierci, FC Barcelona w mediach społecznościowych uczciła pamięć byłego trenera. "Pięć lat bez Tito Vilanovy. Wyjątkowy trener. Barcelonista wszystkich kolorów. Niezwykła i unikalna osoba" - przekazano za pośrednictwem Twittera.

Vilanova zmagał się z problemami zdrowotnymi. W listopadzie 2011 roku wykryto u niego raka ślinianki przyusznej. Po roku nastąpił nawrót choroby. Trener przeszedł operację, a w lipcu 2013 roku zrezygnował z pracy w FC Barcelona z powodu swojego stanu zdrowia.

Tłumaczył, że leczenia nie da się pogodzić z trybem życia profesjonalnego menedżera. Zmarł z powodu komplikacji powstałych w wyniku raka gardła. Miał 45 lat.

Zobacz także:
Lech - Legia. Filip Marchwiński. Licealista, który nie strajkuje
Mundial 2022. Katar - piłkarscy niewolnicy

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Kosmiczny mecz w Lidze Mistrzów i kontrowersje przy użyciu VAR-u?

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL