Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od lewej: Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik, Dries MertensGetty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu od lewej: Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik, Dries Mertens

Piłkarze SSC Napoli tracą na wartości. Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik jednymi z wyjątków

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W porównaniu do początku sezonu, wartość piłkarzy SSC Napoli spadła o 70 milionów euro. Wycena wielu piłkarzy jest niższa niż jeszcze kilka miesięcy temu. Jednymi z wyjątków są Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński.

Przed sezonem władze SSC Napoli zapowiadały walkę o mistrzostwo Włoch i dobry występ w europejskich pucharach. Zespół z Neapolu nie zrealizował pierwszego z celów, gdyż po tytuł sięgnął Juventus Turyn. Z kolei w Lidze Europy SSC Napoli dotarło do ćwierćfinału, gdzie uległo Arsenalowi.

Te wyniki spowodowały, że piłkarze SSC Napoli stracili dużo na swojej wartości. Z zestawienia przygotowanego przez włoskie media wynika, że przed sezonem wartość zawodników klubu z Neapolu wynosiła 600 milionów euro. Obecnie to 530 milionów euro.

Jak poinformował portal polsatsport.pl, największą stratę na wycenie zaliczyli Dries Mertens (z 40 do 15 milionów euro) oraz Faouzi Ghoulam (z 30 do 10 milionów euro). Z kolei najdroższym piłkarzem nadal jest Kalidou Koulibaly, który kosztuje około 80 milionów euro.

W tej statystyce dobrze wypadli Polacy. Piotr Zieliński nadal jest wart tyle samo, co przed sezonem (40 milionów euro). Taką samą wartość prezentuje Arkadiusz Milik, ale w jego przypadku doszło do wzrostu o 10 milionów euro.

Zobacz także:
Lech - Legia. Filip Marchwiński. Licealista, który nie strajkuje
Mundial 2022. Katar - piłkarscy niewolnicy

ZOBACZ WIDEO Serie A. Bolesna porażka Napoli! Nieskuteczny Arkadiusz Milik [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy SSC Napoli w przyszłym sezonie zdobędzie mistrzostwo Włoch?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL