Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zbigniew Boniek Getty Images / Adam Nurkiewicz / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek pogratulował awansu Rakowowi Częstochowa. Zwrócił uwagę na przestarzały stadion

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Po wygranej 2:0 nad Podbeskidziem Bielsko-Biała piłkarze Rakowa Częstochowa zapewnili sobie awans do Lotto Ekstraklasy. Sukcesu pogratulował Zbigniew Boniek, który zwrócił uwagę na jeden szczegół, przez który Raków może mieć kłopoty.

Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu Raków Częstochowa zapewnił sobie awans do Lotto Ekstrakalsy. Częstochowianie zdominowali sezon i w dotychczasowych trzydziestu spotkaniach ponieśli tylko dwie porażki. Raków po 21 latach wrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej, a sukcesu pogratulował m.in. Zbigniew Boniek.

- Osobiście jako prezes związku i od kilkudziesięciu lat człowiek polskiego futbolu, z uwagą i sympatią przypatrywałem się, jak Raków dzielnie maszeruje do najwyższej klasy rozgrywkowej i znakomicie walczy w Pucharze Polski. W zalewie komplementów jakie spadły ostatnio na Raków pozwolę dodać jeszcze jeden... Dla mnie osobiście: półfinał Pucharu Polski i awans do Ekstraklasy, to ustrzelenie małego dubletu - napisał w liście prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Boniek zwrócił też uwagę na przestarzały stadion, który jest największym problemem klubu. Z tego powodu jeśli klub otrzyma licencję na grę w Ekstraklasie, to swoich spotkań nie będzie mógł rozgrywać w Częstochowie.

- Raków Częstochowa to przykład dobrej, solidnej i przemyślanej piłkarskiej roboty. W każdym elemencie klubowej struktury widać było pasję, inteligencję i wielką pokorę, co w sporcie jest nieodzowne. Od dziś wielkie cele przed Rakowem. Wiem, że chcecie budować silny zespół, ale pamiętajcie, aby Raków mógł grać na godnej, tego klubu tradycji, arenie - przekazał Boniek.

- Nowy stadion to oczywiście głównie wyzwanie dla miasta Częstochowa, ale bez Waszego stałego uczestnictwa w tym procesie, może to być ciężkie zadanie - dodał Boniek, który zapewnił, że Raków może liczyć na wsparcie związku w tej sprawie.

Zobacz także:
Raków Częstochowa fetował awans do Lotto Ekstraklasy. Wielka radość w szatni
Raków Częstochowa w Lotto Ekstraklasie. Beniaminek chce zdobyć serca kibiców

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". VAR największym problemem współczesnej piłki? "Mecz z VAR-em i bez to dwie różne dyscypliny sportu"


 

Czy mimo braku odpowiedniego stadionu Raków Częstochowa powinien grać w Lotto Ekstraklasie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL