Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Piotr Zieliński

Serie A. Piotr Zieliński pewniakiem do nowego Napoli! Nowy kontrakt na dniach

Dawid Borek
Dawid Borek
Carlo Ancelotti jest wielkim fanem talentu Piotra Zielińskiego. W jego oczach polski pomocnik jest "pewniakiem do nowego Napoli. Wkrótce Zieliński ma podpisać nowy kontrakt.

Piotr Zieliński, Lorenzo Insigne, Kalidou Koulibaly - tych trzech piłkarzy Carlo Ancelotti w rozmowach z Aurelio De Laurentiisem miał wskazać jako "pewniaków" przy budowaniu nowego składu SSC Napoli. Bez tych trzech filarów trener Azzurrich nie wyobraża sobie nowej drużyny.

"W przypadku Zielińskiego decydujące znaczenie ma szacunek Ancelottiego" - opisuje "Corriere del Mezzogiorno". Jeszcze przed rozpoczęciem budowy nowego Napoli Zieliński ma przedłużyć swój kontrakt, który wygaśnie w 2021 roku.

"Zieliński jest gotowy do złożenia podpisu pod nową umową. Oficjalne ogłoszenie kontraktu ma nastąpić na dniach" - uważają włoscy dziennikarze.

ZOBACZ WIDEO: "Druga połowa". VAR największym problemem współczesnej piłki? "Mecz z VAR-em i bez to dwie różne dyscypliny sportu"

Zobacz także: Piłkarze SSC Napoli tracą na wartości. Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik jednymi z wyjątków

O tym, że Zieliński ma przedłużyć kontrakt z obecnym pracodawcą słychać już od dobrych kilku miesięcy. Nowa umowa ma obowiązywać do 2023 roku, a na jej mocy roczne wynagrodzenie Zielińskiego przekroczy granicę 2,5 mln euro.

Jeśli chodzi natomiast o klauzulę odstępnego w nowym kontrakcie reprezentanta Polski z Napoli, może ona wynieść nawet 100 mln euro.

Dodajmy jeszcze, że w przyszłym sezonie napastnikiem Napoli będzie też na pewno Arkadiusz Milik, który może liczyć na bezgraniczne zaufanie Ancelottiego (czytaj TUTAJ). Pytanie jednak, co potem, skoro trener nie wymienił Milika w gronie "pewniaków" do nowego Napoli.

Czy pozostanie w Napoli to najlepsza opcja dla Zielińskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL