Najnowsze Wyniki/Kalendarz
herb Cracovii Newspix / Marcin Kadziolka/PPC / Na zdjęciu: herb Cracovii

Lotto Ekstraklasa. Cracovia i Wisła Kraków reaktywują drużyny rezerw. Będą derby w IV lidze

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Cracovia i Wisła Kraków zdecydowały się reaktywować rezerwy. Drugie zespoły krakowskich klubów przystąpią w sezonie 2019/2020 do rozgrywek IV ligi. Jedynym klubem Lotto Ekstraklasy bez takiego zaplecza będzie teraz Jagiellonia Białystok.

Wisła rozwiązała drużynę rezerw w trakcie sezonu 2016/2017. Krakowski klub zdecydował się na wycofanie drugiego zespołu z rozgrywek III ligi ze względów ekonomicznych. Była to pierwsza decyzja Marzeny Sarapaty w roli prezes Białej Gwiazdy. Więcej o tym TUTAJ.

Cracovia zdecydowała się na podobny ruch w czerwcu 2017 roku, gdy trenerem pierwszej drużyny Pasów został Michał Probierz. Rozwiązując rezerwy, Probierz, którego Janusz Filipiak wyposażył w szerokie kompetencję, chciał wzmocnić znaczenie zespołu juniorów.

- Chcemy sprawić, żeby drużyna juniorów była silniejsza i żeby była w pełni profesjonalna - tak jest na Zachodzie. Chcemy, by juniorzy byli od razu gotowi na wejście do pierwszego zespołu. Chcemy, by trenowali intensywniej - tłumaczył trener Cracovii. Więcej o tym TUTAJ.

ZOBACZ WIDEO: Karol Świderski to "brylancik", zdobył mistrzostwo Grecji. "Miejscowi mówią na niego Swarovski"

W sobotę Małopolski Związek Piłki Nożnej potwierdził, że oba krakowskie klubu zgłosiły do rozgrywek swoje drugie drużyny. W sezonie 2019/2020 Cracovia II i Wisła II przystąpią do IV ligi. To oznacza pierwsze od maja 2016 roku derby rezerw. W ostatnim takim spotkaniu Biała Gwiazda rozbiła Pasy 3:0.

W barwach Wisły wystąpili wtedy między innymi Jakub Bartosz i Krzysztof Drzazga, którzy są dziś w kadrze pierwszej drużyny. W Cracovii nie ma już zawodników, którzy zagrali w tamtym meczu.

Co ciekawe, w sezonie 2017/2018 aż pięć klubów Lotto Ekstraklasy nie miało drużyny rezerw: poza Cracovią i Wisłą Kraków także Jagiellonia Białystok, Korona Kielce i Lechia Gdańsk. Od przyszłego sezonu takim rodzynkiem w najwyższej lidze będzie tylko Jagiellonia, która rozwiązała drugi zespół po jego spadku do IV ligi w sezonie 2016/2017.

Raków Częstochowa, który już awansował do ekstraklasy, ma rezerwy w śląskiej IV lidze, a drużyny walczących o promocję Łódzkiego Klubu Sportowego i Stali Mielec są liderami swoich lig okręgowych.

Rezerwy klubów Lotto Ekstraklasy:

KlubLiga rezerw
Górnik ZabrzeIII
Lech PoznańIII
Legia WarszawaIII
Pogoń SzczecinIII
Zagłębie LubinIII
Miedź LegnicaIII
Arka GdyniaIV
Lechia GdańskIV
Piast GliwiceV
CracoviaIV (od przyszłego sezonu)
Korona KielceIV
Śląsk WrocławIV
Wisła KrakówIV (od przyszłego sezonu)
Wisła PłockIV
Zagłębie SosnowiecV
Jagiellonia Białystok-

Czy rezerwy są niezbędne klubowi Lotto Ekstraklasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL