Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zbigniew Boniek Getty Images / Adam Nurkiewicz / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Lotto Ekstraklasa. Lechia - Legia. Zbigniew Boniek: Sędzia podjął błędną decyzję

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Prezes PZPN uważa, że Lechia Gdańsk powinna otrzymać rzut karny w pierwszych minutach meczu z Legią Warszawa (1:3). Kwestią dyskusyjną byłby jedynie kolor kartki dla Artura Jędrzejczyka.

Cały czas nie opadły emocje po meczu na szczycie w Lotto Ekstraklasie. Lechia Gdańsk przegrała na własnym stadionie z Legią Warszawa (1:3). Najwięcej jednak mówi się o pracy sędziego. Gdańszczanie zarzucają Danielowi Stefańskiemu, że sprzyjał mistrzowi Polski i wytyka mu się wiele błędów.

Lotto Ekstraklasa. Lechia - Legia. Filip Mladenović: Czegoś takiego jeszcze nie przeżyłem. Graliśmy 11 na 14 >>

Najwięcej mówi się o sytuacji z początku meczu. W polu karnym ręką zagrał Artur Jędrzejczyk. Arbiter najpierw podyktował rzut karny, a potem po analizie VAR zmienił swoją decyzję. Zdania są podzielone na temat jej słuszności. Głos w tej sprawie zabrał Zbigniew Boniek.

- Według mnie sędzia podjął decyzję, która była błędna. Nie rozumiem jednego. Gwizdnął rzut karny i żeby go anulować, musiałoby być rażące naruszenie przepisów z jego strony, bo w takich sytuacjach używany jest VAR. Po co poszedł do VAR-u, skoro odgwizdał karny. Potem mówił, że jak nie było spalonego, to jest karny i zmienił zdanie po otrzymanych sugestiach. Ta kontrowersja była bardzo ważna dla Lechii, ale nie można powiedzieć, że zdecydowała o całym meczu - komentuje prezes PZPN na kanale "Prawda Futbolu".

ZOBACZ WIDEO: Trudny okres dla Lechii Gdańsk. "Przyszło załamanie formy i kryzys wizerunkowy - afera z Jarosławem Bieniukiem"

W portalach społecznościowych szybko zaczęły krążyć teorie spiskowe. Wszystko przez to, że sędzia Stefański mieszka w Warszawie. Boniek jednak wyśmiewa takie głosy. Dodał też, że błędy sędziowskie także jego wyprowadziły z równowagi.

- To nie jest tak, że jak ktoś jest z Warszawy, to jest za Legią. To tak nie wygląda. Sam po meczu byłem tak wkurzony, że chyba pobiłem rekord świata na trasie z Gdańska do Warszawy. Mogę jedynie przeprosić trenera Stokowca, piłkarzy Lechii i kibiców - dodaje.

Lotto Ekstraklasa. Lechia - Legia. Piotr Stokowiec: Już w 5. minucie był ewidentny rzut karny i czerwona kartka >>

Na razie nie wiadomo, czy wobec arbitra zostaną wyciągnięte jakieś konsekwencje. Prezes PZPN podczas rozmowy wielokrotnie podkreślił, że przy zagraniu ręką przez Jędrzejczyka powinien być rzut karny.

Czy sędzia Stefański powinien zostać zawieszony?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (66):

 • Panienka z Warszafy Zgłoś
  Dzieki temu meczowi cała Polska bedzie "kochac" legie jeszcze bardziej
  • Lech Andrzej Czernicki Zgłoś
   Tego meczu Lechia nie mogła wygrać i sędzia dał jej to szybko do zrozumienia. Warszawska ma więcej kasy i nic więcej.
   • Andrzej Gruszczyński Zgłoś
    Dawno mnie w kraju nie było. Mam pytanie? Czy Legi nadal kupuje mecze? Słyszałem jak prezes mówi do trenera: zwalniam cię. Ale za co/ zdobyłem 35 punktów w tych rozgrywkach. Co?Ty
    Czytaj całość
    zdobyłeś? zdobyłeś najwyżej 7. W 1986 roku byłem na meczu ligowym 1.ligi ( ekstraklasy jeszcze nie było choć nasi "mistrzowie" nie przegrywali w pucharach z kelnerami z Wysp Owczych) i powiedziałem sobie: nigdy więcej nie pójdę na mecz. Kolejny raz poszedłem w 2011 postanowiłem, ze będę oglądał w TV. Po meczu Lechia-Legia 1:3 szczególnie po komentarzach ekspertów, polofutbol dla mnie nie istnieje nawet w mediach. Najlepszy komentarz "mieli cały mecz aby udowodnić swoją wyższość na boisku. Dobre. Sędzia powinien być zawieszony i wyjechać do ciepłego kraju wydać łatwo zarobione pieniądze. Boniek i Kręcina to jedna rodzina.
    Wszystkie komentarze (66)

    Komentarze (66)

    ×
     Wszystkie komentarze (66)
     PRZEJDŹ NA WP.PL