Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Finał Pucharu Polski na stadionie narodowym w WarszawieNewspix / Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik / Finał Pucharu Polski na stadionie narodowym w Warszawie

Finał Pucharu Polski. Jagiellonia - Lechia. Kilka tysięcy kibiców nie weszło na stadion. PZPN wydał komunikat

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Kilka tysięcy kibiców Lechii Gdańsk nie weszło na trybuny stadionu PGE Narodowego. Mimo to finał Pucharu Polski rozpoczął się bez opóźnień, a PZPN wydał komunikat, który jeszcze bardzo rozzłościł fanów z całej Polski.

Kibice Lechii Gdańsk mają prawo, aby narzekać na organizację finału Pucharu Polski. Już sporo czasu przed początkiem meczu zaczęły napływać informacje, że wpuszczanie widzów idzie niezwykle wolno i nie zanosi się, aby wszyscy zdążyli wejść na pierwszy gwizdek sędziego.

Z każdą minutą sytuacja robiła się coraz bardziej nerwowa, a gdy rozpoczął się mecz, to na trybunach stadionu PGE Narodowego była tylko garstka fanów Lechii Gdańsk. "8 tysięcy ludzi stoi pod bramką od trzech godzin" - pisali kibice w mediach społecznościowych.

Jagiellonia Białystok. Mieli spaść, a przeszli do historii

Z relacji kibiców można było dowiedzieć się, że służby porządkowe zamykały bramy, używały gazu łzawiącego oraz prowadziły wydłużone kontrole. Mimo problemów z wejściem kibiców mecz rozpoczął się zgodnie z planem. Pod stadionem wciąż znajdowało się kilka tysięcy fanów, którzy zostali zmuszeni do oglądania transmisji na swoich smartfonach. Podobne problemy z wejściem miały również osoby na sektory neutralne.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Dla kogo Puchar Polski? "Zazdroszczę im otoczki PGE Narodowego"

Puchar Polski. Jagiellonia - Lechia. Wszystkie finały na PGE Narodowym wygrali goście

W internecie zawrzało, a na PZPN i Zbigniewa Bońka spadła spora fala krytyki. Organizator meczu wydał specjalny komunikat. Wina została zrzucona na fanów Lechii Gdańsk.

Komunikat PZPN w sprawie uczestnictwa kibiców Lechii Gdańsk w finale Pucharu Polski:

"Kibice Lechii Gdańsk mieli możliwość wejścia na teren PGE Narodowego od godziny 9:30, kiedy to zostały otwarte bramy stadionu dla uczestników imprezy. Tylko nieliczni z tego skorzystali i pojawili się na obiekcie. Większa część kibiców, nie chcąc poddać się kontroli wejścia polegającej na sprawdzeniu odzieży wierzchniej i bagażu, zaprzestała wchodzenia na obiekt, grupując się przed bramą wejściową.

Zebrany tłum dopiero na około godzinę przed rozpoczęciem meczu zaczął napierać na bramę wejściową stadionu (nr 10), podejmując próbę siłowego wtargnięcia na teren obiektu, celem wniesienia środków pirotechnicznych. W wyniku zaistniałej sytuacji interwencję podjęły siły policyjne, które zdecydowały o zamknięciu bramy wejściowej.

Na stadion sprawnie weszli natomiast kibice Jagiellonii Białystok, którzy zgodnie z zasadami organizacji i bezpieczeństwa, poddali się procedurom kontrolnym.

Polski Związek Piłki Nożnej oraz operator stadionu, którym jest Spółka PL.2012+, przygotowania do tegorocznej edycji finału Totolotek Pucharu Polski rozpoczęli przed kilkoma miesiącami. Bazując na doświadczeniach lat ubiegłych wprowadzono znacznie większe środki bezpieczeństwa. Przy organizacji meczu oba podmioty regularnie współpracowały z organami państwowymi, w tym w szczególności Policją."

Jak oceniasz organizację finału Pucharu Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

PRZEJDŹ NA WP.PL