Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ashley Young (z lewej) i Fernandinho (z prawej) PAP/EPA / NIGEL RODDIS / Na zdjęciu: Ashley Young (z lewej) i Fernandinho (z prawej)

Premier League. Manchester United nie jest już najbardziej wartościowym klubem w Anglii

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Manchester City nie tylko przewodzi w Premier League, ale i jest najbardziej wartościowym klubem Premier League za poprzedni sezon. Z pierwszej pozycji w tym zestawieniu spadł ich lokalny rywal - Manchester United.

W najnowszym zestawieniu (za sezon 2017/2018) wartość Manchesteru City szacuje się na ponad 2 mld dolarów - wynika z badań Uniwersytetu w Liverpoolu. Łączna wartość wszystkich klubów Premier League wzrosła o 1,6 procent do 14,7 mld, ale jednocześnie powiększyła się różnica między wartością "wielkiej szóstki" i pozostałych ekip.

Wartość City, Manchesteru United, Liverpoolu FC, Arsenalu FC, Chelsea FC i Tottenhamu Hotspur stanowi 74 procent wartości wszystkich klubów Premier League. Warto dodać, że w poprzednim roku ten odsetek wynosił 67 procent. 

Czytaj teżReal Madryt przeprowadzi transferową ofensywę. Na nowych piłkarzy może wydać ponad 500 milionów euro

Wartość każdego z klubów "wielkiej szóstki" szacuje się na wyraźnie ponad miliard. Warto też dodać, że siódme Burnley FC do szóstego Arsenalu traci więcej niż miliard.

Awans Manchesteru City jest związany z wyższymi przychodami klubu i niższymi płacami między 2017 i 2018 rokiem. Z kolei Manchester United stracił pozycję lidera przez wzrost kosztów. Zarobki na Old Trafford wzrosły w tym samym okresie o 13 procent.

Czytaj teżJuergen Klopp w Szwajcarii? Trener Liverpoolu 4 lata temu złożył obietnicę

Wartość klubów Premier League za sezon 2017/2018:
1. Manchester City - 2,4 mld funtów
2. Manchesteru United - 2,1 mld
3. Tottenham Hotspur - 1,8 mld
4. Liverpool - 1,6 mld
5. Chelsea - 1,6 mld
6. Arsenal - 1,4 mld
7. Burnley - 0,4 mld

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Słabszy moment Lewandowskiego i Piątka. "W gorszych chwilach obrywają najlepsi"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL