Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Chris Brunskill/Fantasista / Na zdjęciu: feta Tottenhamu

Liga Mistrzów 2019. Premie dla Tottenhamu i Liverpoolu przekroczyły 100 mln euro

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Stwarzanie wielkich emocji w Lidze Mistrzów jest bardzo opłacalne. Tottenham i Liverpool, które zameldowały się w finale, zarobiły już niebotyczne sumy!

Dochody obu klubów przekroczyły właśnie 100 mln euro. Składają się na nie premie za wyniki, środki z praw telewizyjnych, a także sumy, które UEFA przyznaje z tytułu miejsca w rankingu za ostatnie 10 lat.

Sam udział w fazie grupowej był wart 15,25 mln w unijnej walucie. Za każde zwycięstwo wypłacano 2,7 mln, zaś za remis - 0,9 mln. Wyjście z grupy to kolejne 9,5 mln euro premii, awans do ćwierćfinału dawał 10,5 mln, natomiast do półfinału - kolejne 12. Jako uczestnicy finału Tottenham i Liverpool mają zagwarantowane 15 mln, a następne 4 otrzyma zwycięzca.

->Liga Mistrzów: kolejne drużyny w fazie grupowej nowej edycji, Anglicy zwolnią miejsce dla Red Bulla Salzburg

Jak wyliczył "The Swiss Ramble", podopieczni Juergena Kloppa z tytułu premii zarobili dla klubu 71 mln euro, do tego doszło 12,7 mln za prawa telewizyjne i 23,3 mln za ranking. Łącznie daje to 107 mln.

Dochody londyńczyków są nieco niższe. Za premie należy im się 69,8 mln w unijnej walucie (w grupie odnieśli jedno zwycięstwo mniej niż "The Reds"), prawa telewizyjne przyniosły im 16,1 mln, zaś ranking - 15,5 mln. Razem daje to 101,4 mln.

->Wyczyn Liverpoolu jednym z nielicznych na 24 przypadki!

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Drągowski robi furorę w Serie A. Czołowy klub ligi już wyraża zainteresowanie transferem

Która drużyna wygra finał?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL