Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Spadek 1FC Magdeburg wywołał furię na trybunachTwitter / Spadek 1.FC Magdeburg wywołał furię na trybunach

2. Bundesliga: spadek 1.FC Magdeburg wywołał furię na trybunach (wideo)

Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
1.FC Magdeburg żegna się z 2. Bundesligą po porażce 0:3 (0:2) z Unionem Berlin. Taka sytuacja wywołała ogromną złość u kibiców, którzy wyładowali się już na stadionie, co doprowadziło do przerwania zawodów na 10 minut.

Do końca meczu pozostawał niespełna kwadrans, kiedy na boisku zaczęły lądować różne przedmioty. Kilka minut później sędzia przerwał spotkanie, ale to nic nie dało. Po chwili bowiem kilkudziesięciu pseudokibiców z Magdeburga ruszyło w stronę sektora fanów Unionu Berlin. Nie udało im się jednak sforsować stalowego ogrodzenia, w porę pojawiły się służby porządkowe.

Co wywołało wściekłość fanów gości? Ich zespół potrzebował wygranej, by pozostać w 2. Bundeslidze, a tymczasem przegrywał 0:2 (skończyło się na 0:3, 90 minut w drużynie zwycięzców zagrał Rafał Gikiewicz - przyp. red.). Ten wynik przesądzał o relegacji.

Przez kilka minut trwała jeszcze próba sił. Dopiero interwencja policji pozwoliła zaprowadzić względny spokój i dokończyć zawody, po czym ponownie doszło do starć.

1.FC Magdeburg z pewnością zostanie ukarany finansowo przez federację. Można być zresztą przekonanym, że grzywna będzie bardzo wysoka, ponieważ już na początku meczu jego fani odpalili zakazaną pirotechnikę.

Czytaj także: Koszmarne zderzenie - piłkarz Magdeburga przejdzie operację

Warto zauważyć, że to był bardzo niespokojny weekend na zachodnich stadionach. Do przerwania meczu doszło bowiem także m. in. w Szwajcarii, gdzie kibice Grasshopers Zurych zaatakowali swoich piłkarzy.

ZOBACZ WIDEO Mateusz Klich o krok bliżej od gry w Premier League! Leeds pokonało Derby County [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (3):

 • Aneta Gul Zgłoś
  Jak rozróby są na zachodzie to w mediach padają epitety "fani", "kibice" itp Jak rzecz dzieje się w Polsce to "chuligani", "kibole", "bydło
  Czytaj całość
  stadionowe" "pseudokibice" itp itd.... Rozumieć należy, że panują podwójne standardy w określaniu tych samych zachowań? Czy w PL zawsze ludzie muszą być gorzej okreslani? Jak to z wami jest "dziennikarze" czy może "pismaki" ?
  • Poot Zgłoś
   Gikiewicz GRA CAŁY SEZON. Ma najmiej "puszczonych" bramek jeżeli chodzi o 2-gą ligę niemiecką.
   • TypowyJanusz Zgłoś
    Magdeburg, Drezno, cały ten wschód itp. to jak Polska...

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL