Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze US Palermo Getty Images / Tullio M. Puglia / Na zdjęciu: piłkarze US Palermo

Katastrofa w klubie Polaków. Palermo miało walczyć o Serie A, ale zostało zdegradowane

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Palermo zajęło trzecie miejsce w tym sezonie Serie B i szykowało się do występów w barażach o najwyższą klasę rozgrywkową we Włoszech. Klub Radosława Murawskiego i Przemysława Szymińskiego został jednak zdegradowany za nieprawidłowości finansowe.

Dwa dni temu zakończył się sezon regularny w Serie B. US Palermo zakończyło rozgrywki na trzecim miejscu, które gwarantuje start w barażach do Serie A. Problem w tym, że Włoski Związek Piłki Nożnej (FIGC) karnie zdegradował klub do trzeciej ligi! Wszystko przez nieprawidłowości finansowe związane z działalnością byłego prezesa klubu, Maurizio Zampariniego, który został oskarżony o pranie pieniędzy przy sprzedaży klubu.

W zespole Palermo mamy dwóch Polaków - Radosława Murawskiego i Przemysława Szymińskiego. Obaj są podstawowymi zawodnikami klubu z Sardynii. Pierwszy z nich wystąpił w 32 spotkaniach, z kolei były obrońca Wisły Płock pojawiał się na placu gry 20-krotnie. Polacy są związani z klubem do czerwca 2020 roku.

Palermo przez cały sezon miało wielkie problemy. Zawodnicy przez kilka miesięcy nie dostawali pensji, dług wyniósł 23 mln euro, a klub w ostatnich miesiącach często zmieniał właścicieli (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ).

Na degradacji Palermo skorzystają inne kluby. W barażach wystąpi 9. AC Perugia Calcio, a bezpośredniego spadku uniknie US Foggia, która zagra w barażach o pozostanie w Serie B.

Czytaj teżMedia: Milan podjął decyzję ws. Gattuso

Palermo będzie odwoływać się od decyzji. Wzburzony jest również burmistrz miasta. - To uderza w całe nasze miasto. Nie uwzględnia wyników osiągniętych na boisku i jest tym bardziej bolesne, biorąc pod uwagę wyniki drużyny w tym sezonie. My również jako administracja miejska będziemy odwoływać się od tej decyzji - zapewnił Leoluca Orlando.

ZOBACZ WIDEO Mateusz Klich o krok bliżej od gry w Premier League! Leeds pokonało Derby County [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Rozgrywki Serii A TIM możesz oglądać w WP Pilot

Czy Radosław Murawski powinien wrócić do Ekstraklasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL