Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcin WasilewskiWP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Marcin Wasilewski

Lotto Ekstraklasa. Wisła Kraków poprosiła kibiców o wsparcie kontraktu Marcina Wasilewskiego

Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
Wisła Kraków zwróciła się z prośbą do stowarzyszenia "Socios Wisła" o 300 tysięcy złotych. Pieniądze miałyby pomóc w utrzymaniu nowego, rocznego kontraktu Marcina Wasilewskiego.

Jako pierwszy o sprawie poinformował dziennikarz Michał Knura. Według jego doniesień, o pomoc do kibiców wystąpił bezpośrednio przewodniczący rady nadzorczej Tomasz Jażdżyński. Ewentualne pieniądze miałyby trafić na Reymonta 22 w dwóch transzach - po 150 tysięcy złotych, odpowiednio w rundzie jesiennej i wiosennej następnego sezonu.

Stowarzyszenie "Socios Wisła" pokrywało już w ostatnich miesiącach część wydatków Białej Gwiazdy. Czy tak samo będzie tym razem? Nie wiadomo, ponieważ o wszystkim zdecydują fani za pomocą głosowania, które potrwa do północy w piątek.

Przypomnijmy, że obecny kontrakt Wasilewskiego wygasa z dniem 30 czerwca. Zawodnik jest jednak zainteresowany jego przedłużeniem. Mimo prawie 39 lat na karku, nadal jest bowiem liderem defensywy Wisły. W tym sezonie rozegrał 27 meczów w Lotto Ekstraklasie, a byłoby ich na pewno jeszcze więcej, gdyby nie zabieg usunięcia łąkotki, który musiał przejść na początku kwietnia.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Legia Warszawa walczy o mistrzostwo Polski. "Jesteśmy w szalenie trudnej sytuacji"

Czy kibice Wisły Kraków powinni wspomóc klub w utrzymaniu kontraktu Marcina Wasilewskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • werty Zgłoś
  Wasyl ma cztery dychy na karku, forma może uciec od tak, a ryzyko kontuzji jest olbrzymie. Lepiej tą kasę wydać na szkolenie młodzieży, a w obronie postawić na młodość. Zresztą co to
  Czytaj całość
  za dziwna konstrukcja klubu piłkarskiego, by prosić kibiców o pieniądze na zakontraktowanie zawodnika, to jakieś kuriozum.

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL