Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Mark Davison/ActionPlus/Corbis / Na zdjęciu: Igor Stimac

Igor Stimac selekcjonerem reprezentacji Indii. Został wybrany spośród 256 kandydatów

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Igor Stimac został nowym selekcjonerem reprezentacji Indii. Chorwat zrobił duże wrażenie na przedstawicielach tamtejszej federacji i zawarł dwuletnią umowę. Oprócz niego aż 255 kandydatów starało się o to stanowisko.

Olbrzymim zainteresowaniem cieszyła się funkcja selekcjonera reprezentacji Indii. Łącznie zgłosiło się 256 kandydatów, ale tylko kilku było mocno branych pod uwagę. Oprócz Igora Stimaca, który przyleciał do Indii, aby zaprezentować swoją wizję futbolu, w grę wchodzili jeszcze np. Szwed Hakan Ericson, Hiszpan Albert Roca i koreański Lee Min Sung, którzy odbyli wideokonferencje z przedstawicielami federacji piłkarskiej Indii.

Marc Wilmots zostanie selekcjonerem reprezentacji Iranu

Wykład Stimaca zrobił jednak największe wrażenie i to z Chorwatem Indie postanowiły podpisać dwuletnią umowę. Na stanowisku selekcjonera zastąpił Anglika Stephena Constantine'a, który pracował w Indiach przez cztery lata.

Pod koniec maja Stimac po raz pierwszy spotka się z nową reprezentacją. Oficjalny debiut nastąpi 5 czerwca w meczu z Curacao.

ZOBACZ WIDEO Dni Niko Kovaca w Bayernie są policzone. "Nigdy bym go nie zatrudnił"

To będzie nowa FC Barcelona! De Jong już jest, Griezmann i de Ligt w kolejce

Stimac to były reprezentant Chorwacji. W 1998 zdobył z nią brązowy medal na mistrzostwach świata we Francji. Jego ostatnią posadą była praca trenera w katarskim klubie Al-Shahania SC. W przeszłości był również szkoleniowcem Sepehan FC, Nk Zadar, NK Zagrzeb oraz reprezentacji Chorwacji. Większość z funkcji pełnił zaledwie przez kilka miesięcy.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL