Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dariusz ŻurawNewspix / Kamil Świrydowicz / Na zdjęciu: Dariusz Żuraw

Oficjalnie: Dariusz Żuraw trenerem Lecha Poznań na stałe

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
To koniec spekulacji dotyczących przyszłości Dariusza Żurawia w Lechu. Klub oficjalnie ogłosił, że szkoleniowiec pozostaje na ławce na stałe.

46-latek podpisał z "Kolejorzem" umowę obowiązującą do 30 czerwca 2021 roku.

Początkowo Dariusza Żurawia zatrudniono w pierwszym zespole w roli trenera tymczasowego - po tym jak w końcówce marca zwolniony został Adam Nawałka.

Lech sondował różne opcje, w spekulacjach pojawiało się m. in. nazwisko Macieja Skorży, ostatecznie jednak przy Bułgarskiej zdecydowano, że roszady na ławce nie będzie.

->Lech Poznań ma następcę Jasmina Buricia. To wychowanek Ajaksu Amsterdam

Żuraw nie skompletował jeszcze pełnego sztabu. Jak podał oficjalny serwis klubu, prowadzone są aktualnie rozmowy z kandydatami na jego współpracowników.

- Darek wkroczył do szatni w trudnym momencie. Od początku wiedział, że nie będziemy zwracać uwagi tylko na wyniki przez niego osiągane. Ważny był dla nas styl gry, umiejętność podniesienia drużyny w trudnym momencie, a także codzienny kontakt z piłkarzami. I po zebraniu tych wszystkich elementów zdecydowaliśmy się na kontynuowanie współpracy. Widzimy bowiem, że trener ma swój pomysł na grę i stara się go konsekwentnie realizować - tłumaczy decyzję o przedłużeniu współpracy prezes Lecha, Karol Klimczak.

->Jasmin Burić: Może jeszcze wrócę do Lecha Poznań, choć w innej roli

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Piast Gliwice zasłużył na mistrzostwo Polski. "W odróżnieniu od Legii i Lechii świetnie wykorzystali wiosnę"

Czy decyzja Lecha o zatrudnieniu Dariusza Żurawia na stałe jest słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

PRZEJDŹ NA WP.PL