WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Marco Canoniero/LightRocket / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Wielki gest Cristiano Ronaldo. Pomógł głodującym w Strefie Gazy

Dawid Borek
Dawid Borek
Nie jest tajemnicą, że Cristiano Ronaldo chętnie angażuje się w akcje charytatywne. Ostatnio piłkarz Juventusu Turyn pomógł ludziom w Strefie Gazy.

Angielskie media donoszą, że Cristiano Ronaldo przekazał 1,5 mln dolarów na pomoc głodującym Palestyńczykom w Strefie Gazy. Ci obchodzą obecnie ramadan (dziewiąty miesiąc kalendarza muzułmańskiego, dla muzułmanów jest to miesiąc święty).

"Darowizna gwiazdora Juventusu to gest solidarności i złagodzenia bólu odczuwanego przez Palestyńczyków, zwłaszcza w Strefie Gazy, gdzie narzucona przez Izraelczyków nieustanna blokada dostępu do lądu, morza i powietrza znacząco wpłynęła na jakość życia mieszkających tam ludzi" - opisuje telesurenglish.net.

Gwiazdor Juventusu Turyn i reprezentacji Portugalii od dawna jest zaangażowany w sprawę palestyńską. W przeszłości publicznie wypowiadał się na temat traktowania Palestyńczyków przez Izrael.

ZOBACZ WIDEO Florenzi był wściekły na Ronaldo, ale później mu wybaczył. Roma pokonała Juventus! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]


Przypomnijmy, że w 2012 roku Cristiano Ronaldo przekazał na charytatywną aukcję swoje trofeum Złotego Buta. Następnie ofiarował 1,5 mln dolarów na budowę szkół w Gazie.

Solidarność wobec Palestyńczyków okazał też w marcu 2013 roku, odmawiając wymiany koszulek z jednym z piłkarzy reprezentacji Izraela po meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata. Ponadto w 2016 roku spotkał się z pięcioletnim chłopcem, ocalałym po ataku Izraelczyków, ofiarując mu dedykowaną koszulkę.

Zobacz także:
Serie A. Krzysztof Piątek wśród transferów sezonu. Przed Polakiem tylko 4 piłkarzy
Superbohater z nadprzyrodzoną mocą. Cristiano Ronaldo wypuszcza swój komiks

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL