Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice Piasta Gliwice Newspix / Norbert Barczyk / Na zdjęciu: kibice Piasta Gliwice

Lotto Ekstraklasa. Skandal podczas fety w Gliwicach. Kibice obrażali Legię Warszawa

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Podczas mistrzowskiej fety w Gliwicach skandowano nie tylko hasła wielbiące Piasta. Wulgarnymi przyśpiewkami obrażano też Legię Warszawa. Najwięcej kontrowersji wzbudziły okrzyki "Legła Warszawa".

Kibice Piasta Gliwice długo świętowali mistrzowski tytuł. Po zakończeniu spotkania z Lechem Poznań (1:0) najpierw wraz z piłkarzami cieszyli się na stadionie, a następnie feta przeniosła się na ulicach miasta. Londyńskim autobusem z odkrytym dachem piłkarze przejechali na plac Krakowski, gdzie zawodnicy świętowali z kibicami.

Nie zabrakło rac, petard, fajerwerków, morza alkoholu i szampanów. Gdy autobus z piłkarzami opuścił plac Krakowski, gliwiczanie przenieśli się na rynek i świętowali do późnych godzin nocnych. Nie zabrakło też okrzyków obrażających rywala w walce o tytuł: Legię Warszawa.

Najwięcej kontrowersji wzbudziły okrzyki "Legła Warszawa". Wtedy na placu Krakowskim obecni byli też piłkarze Piasta. Hasło skandowano przez kilkadziesiąt sekund. Z nagrań wideo opublikowanych w mediach społecznościowych przez kibiców nie wynika jednoznacznie, czy piłkarze przyłączyli się do skandowania hasła. Zastanawiać może reakcja niektórych z nich, którzy wyglądali na ubawionych przyśpiewką i zagrzewali fanów do dalszych śpiewów, uderzając w autokar.

Okrzyki te wzburzyły warszawiaków. "Warszawa nie legła nawet podczas II wojny światowej" - napisał na Twitterze jeden z internautów. 

Zobacz także:
Lotto Ekstraklasa. Piast - Lech. Waldemar Fornalik: Napisaliśmy cudowną historię
Aleksandar Vuković bluzga na konferencji i zapowiada czystkę w Legii Warszawa

ZOBACZ WIDEO Mocne słowa Adama Hlouska po przegraniu mistrzostwa. "Legia będzie zapier*****!"

Komentarze (45):

Wszystkie komentarze (45)

Komentarze (45)

×
    Wszystkie komentarze (45)
    PRZEJDŹ NA WP.PL