Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Lech nie chce sprzedać Lewandowskiego

Michał Gąsior
Michał Gąsior
Robert Lewandowski wyraził chęć odejścia z Lecha Poznań, ale szefowie klubu wcale nie mają zamiaru się go pozbywać. Nie przyjęli nawet poważnej oferty Borussii Dortmund - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

- Nasze stanowisko w sprawie transferu Roberta się nie zmieniło. Nie jesteśmy zainteresowani jego sprzedażą. Piłkarz nie kontaktował się z nami, bo teraz przebywa na urlopie, dlatego jestem mocno zdziwiony tym, co ukazało się w prasie - twierdzi dyrektor sportowy Lecha Marek Pogorzelczyk. Jak widać władze klubu nie zamierzają zmieniać zdania i skutecznie blokują transfer za granicę.

Nie jest tajemnicą, że o Lewandowskiego stara się drużyna z niemieckiej Bundesligi Borussia Dortmund, w której występuje Jakub Błaszczykowski. - Rozmawialiśmy jakiś czas temu z przedstawicielami Borussii Dortmund. Niemcy zaoferowali nam za transfer definitywny Roberta Lewandowskiego 2,5 miliona euro. Stwierdziliśmy jednak, że taka kwota nas nie zadowala - przyznaje Pogorzelczyk. Dyrektor przypomniał, że za Błaszczykowskiego Borussia zapłaciła Wiśle ponad trzy miliony euro mimo, że był pomocnikiem. - Dla Lecha transfer Roberta jest sprawą zamkniętą - podkreślił przedstawiciel włodarzy z Bułgarskiej.

Zaskoczony doniesieniami o możliwym odejściu "Lewego" jest przede wszystkim nowy szkoleniowiec Kolejorza Jacek Zieliński. - Nie wiem skąd wyszła ta informacja. To raczej chyba efekt szumu medialnego, który wytworzył się wokół Roberta. Nawet nie wiem, na ile to jest wypowiedź Lewandowskiego, a na ile dziennikarza - mówi były opiekun warszawskiej Polonii.

Trener przyznał również w rozmowie z dziennikarzami, że liczył się z utratą jednego z kluczowych zawodników. Według niego najbliższy odejścia jest Semir Stilić.

Komentarze (7):

 • Paolo KKS Zgłoś
  Z niewolnika nie ma pracownika. Jak nie chce grać w Lechu niech idzie. Swoją drogą najdziwniejszym tworem w OE jest Legia. Klub bez kibiców, no może poza Walterem. Ale co to za kibic?
  • ernest Zgłoś
   nie każdy osioł pociągnie w brew woli...
   • bartek Zgłoś
    Ciekawe dlaczego pyry tak się oburzają że chce odejść z tego dziwnego tworu?Może on sobie zdaje sprawę,że w tym klubie nie jest w stanie osiągnąć niczego więcej,tytuł mistrzowski
    Czytaj całość
    jest nie osiągalny,LM tym bardziej.Dlaczego nie podnosiliście krzyku jak Amica Wronki przenosiła się na stadion w Poznaniu?
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL