Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Rafal Rusek / PressFocus / Na zdjęciu: reprezentacja Polski

Zmiany w Lidze Narodów. Polska może na nich skorzystać

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Występy reprezentacji Jerzego Brzęczka w nowych rozgrywkach skończyły się spadkiem. Może jednak się okazać, że zostaniemy w elicie dzięki zmianom w regulaminie.

W pierwszych historycznych rozgrywkach Ligi Narodów reprezentacja Polski dowodzona przez Jerzego Brzęczka nie zdołała utrzymać się w dywizji A (więcej informacji TUTAJ >>). Nasi piłkarze byli gorsi od Portugalczyków (2:3, 1:1) i Włochów (1:1, 0:1). W efekcie spadli do dywizji B, ale być może na krótko.
Jak poinformował na Twitterze Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN, jest szansa, że w kolejnej edycji Ligi Narodów znajdzie się miejsce dla Polski. Może się bowiem okazać, że w rozgrywkach wystąpi więcej zespołów. To efekty zapowiadanych od kilku dni reform. Uznano, że projekt oparty na grupach trzy zespołowych nie był najlepszy, bowiem w czasie kolejki musiał pauzować jeden z zespołów.

UEFA uznała, że grupy będą czterozespołowe, co równocześnie zwiększy liczbę spotkań do 48. Właśnie dzięki temu prawdopodobnie uda się uniknąć spadku nie tylko Polakom, ale również Niemcom, Islandczykom i Chorwatom.

W tegorocznej Lidze Narodów awans do Final Four uzyskały: Szwajcaria, Portugalia, Holandia i Anglia (więcej informacji TUTAJ >>). Mecze półfinałowe zaplanowano na 5 i 6 czerwca.

ZOBACZ WIDEO Jerzy Brzęczek o Lotto Ekstraklasie. "Dopiero europejskie puchary zweryfikują jej poziom"

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL