Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Aleksandar VukovićNewspix / PIOTR KUCZA/FOTOPYK / Na zdjęciu: Aleksandar Vuković

Aleksandar Vuković: Moje słowa zostały źle odebrane

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
- Moje słowa zostały chyba zbyt mocno nadinterpretowane, odebrane w zbyt szerokim kontekście - tak Aleksandar Vuković mówi o reakcji na jego wypowiedź po ostatnim meczu Legii Warszawa w ubiegłym sezonie.

 - Legionista, który się klepie i gada, a ten, który zapier..., to dwie różne rzeczy. Proszę sobie przeanalizować, kto zapier... - grzmiał po ostatnim meczu sezonu z Zagłębiem Lubin (2:2) trener Legii WarszawaAleksandar Vuković (więcej TUTAJ).

Drużyna z Łazienkowskiej po raz kolejny straciła punkty i ostatecznie straciła po czterech latach tytuł mistrzowski.

Mimo że kibice i dziennikarze krytykowali w ostatnich tygodniach piłkarzy Legii, gdy na konferencji uderzył w nich Vuković, ci postanowili go za to zganić. Wyśmiewano słowa szkoleniowca, że większą wagę przykłada do cech wolicjonalnych, a nie do gry w piłkę.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Dariusz Mioduski zaskoczył wypowiedzią. "To zaklinanie rzeczywistości"

W rozmowie ze sport.pl Vuković wytłumaczył dokładniej, o co mu chodziło.

 - Zostało to chyba zbyt mocno nadinterpretowane, odebrane w zbyt szerokim kontekście. A tutaj kontekst był taki, że mówiłem odnośnie spotkań z Zagłębiem i Pogonią. Widziałem w nich na boisku długimi okresami apatię i brak zaangażowania - wyznał Serb.

 - Nie było w tych meczach fundamentów, a bez nich możesz zapomnieć o innych kwestiach jak piłkarska jakość - dodał.

Trener wicemistrza Polski wypowiedział się także w temacie Michała Kucharczyka, który według prasowych doniesień ma wkrótce opuścić klub (Czytaj więcej TUTAJ). - Kucharczyk to zasłużony piłkarz dla Legii. Zrobił i osiągnął tutaj wiele, ale nie będę ukrywał, że w przyszłym sezonie na jego pozycji widzę innych piłkarzy - ocenił.

Vuković nie chciał zdradzić nazwisk piłkarzy, jacy trafią do klubu w najbliższych tygodniach.

 - Na pewno potrzebujemy skrzydłowego i lewego obrońcę. Ale to może jeszcze ewoluować, bo wiele zależeć będzie od tego, kto latem od nas odejdzie. Oraz z jakiej strony pokażą się piłkarze, którzy wracają teraz do nas z wypożyczeń - powiedział.

Przypomnijmy, że już za kilkanaście dni ponownie w klubie zjawią się tacy gracze jak Jose Kante, Tomasz Jodłowiec czy Michał Kopczyński. Nie wiadomo jednak, czy pozostaną w Legii na rundę jesienną.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL