Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: stadion w Kaliningradzie

10-minutowa kara i bramkarz grający w polu. "Dziwaczna" zmiana w ligach angielskich

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
W sezonie 2019/20 w niższych ligach piłkarskich w Anglii będzie testowany nowy przepis, który zmusi bramkarzy do... gry w polu.

Rozgrywki ligowe w Anglii (od dziewiątej ligi w dół) w nowym sezonie czeka eksperyment w postaci wprowadzenia niecodziennej zmiany w przepisach. "Zastosowanie dziwacznej reguły spowoduje, że bramkarze będą musieli grać poza własnym polem karnym" - komentuje sprawę "The Sun".

Zmiana ma polegać na tym, że w przypadku otrzymania przez zawodnika żółtej kartki usiądzie on na ławce kar na dziesięć minut. Po upływie tego czasu powróci na boisko (bez konieczności przerwania meczu). Kiedy jednak na ławkę zostanie wysłany golkiper, to jego miejsce w bramce zajmie jeden z zawodników z pola.

Po odbyciu kary przez bramkarza będzie on mógł wrócić do rywalizacji, ale... nie wejdzie od razu do bramki! To stanie się możliwe dopiero wówczas, kiedy sędzia gwizdkiem zatrzyma grę, np. z powodu przewinienia jednego z graczy. Do tego momentu golkiper będzie musiał grać w polu.

ZOBACZ: Tragedia na Hillsborough: po 30 latach skazano pierwszą osobę. Najbliżsi zmarłych są oburzeni >>

ZOBACZ: Nietypowy trening Sergio Ramosa. Zobacz, jak radził sobie z baniakiem z wodą (wideo) >>

Przepis ten był już testowany na angielskich boiskach w ubiegłym sezonie (obowiązywał jeszcze na niższym poziomie rozgrywkowym) i - jak podało BBC - odnotowano o 38 procent mniej przypadków dyskusji zawodników z sędziami.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Sukcesy Roberta Lewandowskiego przechodzą bez echa. Czas na nowe wyzwania?

Komentarze (2):

 • keflawick Zgłoś
  Należy wreszcie wprowadzić odliczanie "czystego czasu", jak w hokeju czy koszykówce. Wtedy będą możliwe zmiany w przepisach związane z czasem i wyjdzie to na dobrze, a 90-ta minuta
  Czytaj całość
  nareszcie będzie trwać 60 sekund. Chociaż niektórzy i tak będą woleli zgadywać ile minut doda sędzia oraz ile doda sekund do tych minut.
  • Tomasz Gracki Zgłoś
   Anglia - tego nie zrozumiesz. To jest inna świadomość

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL