Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Radość piłkarzy Valencii po wygraniu Pucharu Króla Getty Images / Na zdjęciu: Radość piłkarzy Valencii po wygraniu Pucharu Króla

Puchar Króla. Łzy piłkarzy i radość kibiców Valencii

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Jose Gaya nie mógł powstrzymać łez po finale Pucharu Króla. Były to jednak łzy szczęścia piłkarza Valencii, która pokonała Barcelonę 2:1 (2:0). Triumf wywołał też ogromną radość wśród kibiców z Walencji.

11 długich lat czekała Valencia na dołożenie kolejnego trofeum do swojej gabloty. W sobotę wreszcie się udało, gdy drużyna Marcelino pokonała Barcelonę w finale Pucharu Króla (2:1) -->>> Czytaj WIĘCEJ

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że będzie to kolejny zmarnowany sezon dla klubu. Zespół regularnie tracił punkty i zamiast wygrywać remisował kolejne spotkania. Finisz ekipy z Mestalla był jednak rewelacyjny - udało się nie tylko zdobyć krajowy puchar ale i awansować do Ligi Mistrzów.
Po końcowym gwizdku meczu z Dumą Katalonii w ekipie z Walencji zapanowała ogromna radość, a niektórzy piłkarze byli wzruszeni przełamaniem i wygrania trofeum po 11 latach, w 100-lecie istnienia klubu.

Leo Messi osamotniony po meczu. Media piszą o wymownej scenie
Do sieci trafiło nagranie z cieszącymi się na murawie zawodnikami Nietoperzy. Jeden z nich, Jose Gaya, nie mógł powstrzymać łez.

 

Kibice Valencii, którzy nie mogli pojechać do Sewilli, oglądali to spotkanie na mieście. Ich radość po końcowym gwizdku była ogromna.

 

Dla klubu z Mestalla to ósmy triumf w historii w Pucharze Hiszpanii.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Kluby powinny brać przykład z Piasta. "Mistrz nie wyskoczył z kapelusza"

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL