Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Michał Nowak / Na zdjęciu: zespół Piasta Gliwice

Tomasz Hajto wybrał najlepszego rywala dla Piasta Gliwice w kw. do Ligi Mistrzów

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Tomasz Hajto nie chce, aby już w I rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów Piast Gliwice zmierzył się z "mocnym" Dudelange. New Saints FC - to rywal, którego były piłkarz wybiera dla mistrza Polski.

W programie "Cafe Futbol" na Polsat Sport Roman Kołtoń stwierdził, że chciałby zobaczyć w I rundzie eliminacyjnej dwumecz pomiędzy Football 1991 Dudelange i Piastem Gliwice. Przed rokiem luksemburczycy wyeliminowali z Ligi Europy Legię Warszawa, a później awansowali do fazy grupowej rozgrywek, co jest ich największym sukcesem w historii klubu.

Ze zdaniem Kołtonia nie zgodził się Tomasz Hajto, który tak wypowiedział się na temat Dudelange: - Trzeba mocno stąpać po ziemi. To nie jest słaba drużyna. Tam gra 5 Francuzów. Po co od razu mierzyć się z tak mocnym rywalem? Bo to jest mocny rywal.

Czytaj teżGianni Infantino pogratulował Piastowi Gliwice mistrzostwa Polski. "Byłem zachwycony"

62-krotny reprezentant Polski wybrał też idealnego rywala dla Piasta w I rundzie. - Niech się rozegrają. Zmierzą z presją kwalifikacji do Ligi Mistrzów, bo tego Piast jeszcze nie przeżył. Z tego wszystkiego najsłabszy zespół jest z ligi walijskiej - wyjawił Hajto, mając na myśli mistrza New Saints FC.

Zespół ten dobrze jest znany polskim kibicom. W ciągu ostatnich 22 lat odpadali z europejskich pucharów po dwumeczach z Ruchem Chorzów, Polonią Warszawa, Amiką Wronki i Legią Warszawa.

By zagrać w fazie grupowej Ligi Mistrzów, Piast będzie musiał przejść aż cztery rundy kwalifikacyjne i już w pierwszej z nich nie będzie rozstawiony. Teoretycznie wylosuje więc silniejszego rywala. Wszystkich potencjalnych przeciwników mistrza Polski zobaczysz TUTAJ.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Kluby powinny brać przykład z Piasta. "Mistrz nie wyskoczył z kapelusza"

Czy Piast Gliwice awansuje do II rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL