WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Massimiliano Ferraro/NurPhoto / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Włoskie media: Krzysztof Piątek w czwórce piłkarzy, których trzeba sprzedać

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Zaczyna się posezonowe sprzątanie w Milanie. Włoskie media skróciły listę piłkarzy, którzy mogą odejść, aby uratować klubowy budżet. Wśród nich jest Krzysztof Piątek.

"Liczne inwestycje poczynione w ostatnich sezonach pozostawiają dziurę w budżecie, która jest trudna do wypełnienia szczególnie w oczach UEFA. Milan musi teraz zakasać rękawy i niezależnie od tego kto będzie na miejscu Leonardo [dyrektor sportowy] i Gattuso dokonać pewnych działań" - pisze milannews24.com. 

Włoski portal podaje listę czterech zawodników, którzy mogą opuścić AC Milan, aby załatać dziurę budżetową i nie narazić się na karę od UEFA (za złamanie Finansowego Fair Play). Gianluigi Donnarumma, Lucas Paqueta, Alessio Romagnoli i Krzysztof Piątek - ci piłkarze są wymieni do odejścia z San Siro podczas letniej kampanii.

Dlaczego Milan musi sprzedawać? Jest na cenzurowanym i może mieć olbrzymie kłopoty z UEFA. Inspektorzy z europejskiej federacji wnikliwie przyglądają się finansom klubu z Mediolanu - i to nie od dzisiaj, ale od dłuższego czasu. Milan w styczniu zagrał va banque, kupując w sumie za 70 mln euro Piątka i Paquetę. Przegrał, ponieważ nie zakwalifikował się do Ligi Mistrzów i stracił w ten sposób dziesiątki milionów euro.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Legia straciła swój największy atut. "Nie udało się zamieść problemów pod dywan"

Te pieniądze miały odroczyć możliwą karę od UEFA za przekroczenie Finansowego Fair Play. Milan w ciągu dwóch ostatnich lat wydał około 377 mln euro na piłkarzy. Zarobił zaledwie 123 mln. To zdecydowanie za dużo. Grożą mu przeróżne sankcje od UEFA - od wykluczenia z europejskich pucharów, poprzez zakazy transferowe i na wysokich grzywnach kończąc. 

Dotychczas Milan starał się udobruchać UEFA wizją gry w Lidze Mistrzów. Po niedzielnej kolejce wiadomo już, że nie jest to możliwe. Dlatego trzeba zastosować wariant ostateczny, a więc sprzedaż jednej ze swoich gwiazd. Media skróciły listę piłkarzy do zaledwie czterech nazwisk. Wśród nich jest wymieniony Krzysztof Piątek. Nie dlatego, że Polak nie poradził sobie na San Siro, ale jako jeden z nielicznych w Milanie jest wyceniany na przynajmniej 50 mln euro.

Taki transfer byłby zbawienny dla klubu ze względów finansowych. Pozwoliłby uniknąć sankcji ze strony UEFA.

Zobacz takżeSerie A. "Złamane marzenia Milanu". Włoskie media komentują finisz ligi

Zobacz takżeSerie A. SPAL - AC Milan. Przeciętne noty Krzysztofa Piątka

Czy Piątek w przyszłym sezonie będzie grał w Milanie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL