Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Legii WarszawaWP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa

Lotto Ekstraklasa. Nie Piast Gliwice, a Legia Warszawa zarobiła najwięcej pieniędzy

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
15,887 mln złotych - tyle dostała Legia Warszawa za miniony sezon w Lotto Ekstraklasie. Pół miliona mniej otrzymał mistrz Polski Piast Gliwice.

Tegoroczna pula pieniędzy była najwyższą w historii ekstraklasy. Kluby mogły liczyć na 155 mln złotych do podziału. Są to środki ze sprzedaży praw medialnych i marketingowych.

Legia Warszawa, chociaż nie została mistrzem Polski, to i tak dostała najwięcej pieniędzy spośród wszystkich klubów. Na jej konto wpłynie niecałe 16 mln złotych. Piast Gliwice musi zadowolić się przelewem na kwotę 15,23 mln.

Dlaczego to nie mistrz Polski dostał najwięcej pieniędzy? Taka różnica wynika z rankingu historycznego, w którym brane są pod uwagę miejsca zajmowane w ostatnich pięciu sezonach, a przecież w tym okresie Legia aż trzy razy była mistrzem.

155 mln szybko zostanie jednak pobite. Już w przyszłym sezonie kluby otrzymają jeszcze większe pieniądze do podziału. Władze ekstraklasy szacują, że będzie to aż 225 mln. Większy wpływ na to ile dany klub dostanie środków będzie miał teraz wynik sportowy.

Rok temu najwięcej pieniędzy także otrzymała Legia. Wówczas dostała przelew na kwotę 16,7 mln. Druga Jagiellonia Białystok musiała zadowolić się kwotą 14,6 mln, a trzeci Lech Poznań 13,5 mln.

Wynagrodzenie klubów / Fot. Lotto EkstraklasaWynagrodzenie klubów / Fot. Lotto Ekstraklasa

Zobacz także: Oficjalnie: Michał Kopczyński wraca do Legii Warszawa. Koniec przygody z Nową Zelandią 

Zobacz takżeOficjalnie: Michał Kucharczyk opuszcza Legię!

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Legia straciła swój największy atut. "Nie udało się zamieść problemów pod dywan"

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL