WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Policja

Trener z Katowic zatrzymany w związku z molestowaniem

Marek Wawrzynowski
Marek Wawrzynowski
W jednej z drużyn młodzieżowych GKS Katowice doszło prawdopodobnie do próby molestowania zawodnika. W tej sprawie zatrzymano 27-letniego trenera.

- Mogę potwierdzić, że zatrzymaliśmy 27-letniego mężczyznę. W roli pokrzywdzonego występuje co najmniej jedna osoba małoletnia - przyznał nam kom. Paweł Łotocki, oficer prasowy policji w Będzinie, która prowadzi dochodzenie.
Sprawa dotyczy chłopców z GKS Katowice. Szkoleniowiec zabrał ich w sobotę na mecz reprezentacji młodzieżowych Argentyny i RPA podczas MŚ do lat 20, które rozgrywane są w Polsce.

Podczas jazdy samochodem na stadion szkoleniowiec miał dopuścić się podejrzanego zachowania. Według naszych informacji, chłopiec skutecznie się obronił, powiadomił rodziców, a ci z kolei policję.

Trener, który wcześniej miał prosić chłopca o milczenie, według naszych informacji przeprosił jego oraz rodziców, a następnie oddalił się. Początkowo nie można było ustalić miejsca jego pobytu. Policja szybko jednak ustaliła, że udał się w swoje rodzinne strony, na teren województwa lubelskiego. Tam został zatrzymany, w Białej-Podlaskiej, w poniedziałek ok. godziny 15. W środę szkoleniowiec ma zostać przesłuchany przez prokuratora w Będzinie.

Oto jak odniósł się do sprawy Marek Oględziński, wiceprezes Fundacji "Sportowe Katowice", prowadzącej akademię GKS:

- Fundacja “Sportowe Katowice” przywiązuje wielką wagę do prawidłowego i bezpiecznego rozwoju wszystkich swoich podopiecznych. Dlatego informacja dotycząca podejrzenia niedopuszczalnego zachowania jednego z pracowników sprawiła, że podjęte zostały natychmiastowe i zdecydowane działania. Fakt ten został niezwłocznie zgłoszony na policję. Decyzją zarządu Fundacji pracownik został od razu zawieszony w obowiązkach. Co najważniejsze, o podjętych działaniach pilnie poinformowano rodziców wszystkich zawodników, z którymi zawieszony pracownik miał kontakt. Fundacja zapewniła opiekę psychologiczną zarówno zawodnikom, jak i rodzicom potrzebującym tego typu pomocy. W związku z powyższą sytuacją Zarząd zorganizował spotkanie z trenerami wszystkich grup Akademii, w trakcie którego przypomniano o przepisach prawa i obowiązujących procedurach. W najbliższych dniach przeprowadzone zostaną także stosowne prelekcje dla podopiecznych Akademii. Ich dobro stanowi dla nas bowiem najwyższą wartość.

Zobacz: Wielka bijatyka pod Wembley. Starli się kibice Newport County i Tranmere Rovers
Zobacz: Z Ruchu Chorzów do Odry Opole. Bartłomiej Wdowik zmienił klub, a przy Cichej... gorąco

ZOBACZ WIDEO "Piłka z góry". Nowa rzeczywistość w Lotto Ekstraklasie? "Celem tylko mistrzostwo, gra w Europie nieważna"

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL