Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kasper HamalainenWP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Kasper Hamalainen

Kasper Hamalainen: To przerosło moje oczekiwania

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
- Żegnam się z Polską, ale nie wracam do Finlandii. Chce jeszcze ze 2-3 lata pograć na dobrym poziomie - mówi Kasper Hamalainen. We wtorek Legia Warszawa ogłosiła, że rozstaje się z 32-latkiem.

6,5 roku trwała polska przygoda Kaspera Hamalainena. Fin spędził trzy lata w Lechu Poznań, a przez ostatnie 3,5 grał w barwach Legii Warszawa. We wtorek pojawiła się oficjalna informacja klubu z Łazienkowskiej, że piłkarz opuszcza Warszawę (czytaj WIĘCEJ).

 - Przychodząc tutaj, do Polski, nie miałem pojęcia jak wygląda polska liga, czym to się je. Ale o to mi właśnie chodziło. Chciałem poznać coś zupełnie nowego, pod wieloma względami. I na pewno to wszystko przerosło moje oczekiwania - mówi na łamach "Super Expressu".

Fin osiągnął w naszym kraju wiele sukcesów. - Cztery mistrzostwa Polski z rzędu, gra w Lidze Mistrzów. Przed przyjazdem tutaj nie mogłem się spodziewać, że uda się aż tyle. Dlatego z tego punktu widzenia jestem zadowolony - ocenia.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Czy Legia powinna rozstawać się z Michałem Kucharczykiem? "Ma elkę w sercu"


Legia podjęła decyzję ws. Cafu. Czytaj więcej--->>>

Na pytanie, u którego z trenerów było w szatni najgoręcej, wymienia Besnika Hasiego i Ricardo Sa Pinto.

 - Sa Pinto miał dwie twarze. Poza piłką super. Spokojny, chętny do pomocy. Natomiast na boisku... No cóż, lubił bardzo dyscyplinę. Czasem miało to dobre strony, ale czasem brakowało mu wyczucia, mógł w pewnych sytuacjach odpuścić, lepiej zrozumieć piłkarzy. Ale ja nie będę na niego narzekał. Miał swoje słabe i mocne strony. Tyle - przekonuje.

 - Którego gola wspominam najlepiej w barwach Legii? Nie ma wątpliwości z którego najbardziej będę pamiętany. Zwycięska bramka dla Legii w końcówce meczu w Poznaniu.

32-latek opuszcza Polskę, jednak nie zamierza jeszcze wracać do swojego kraju.

- Na powrót do ligi fińskiej jest dla mnie za wcześnie. Uważam, że 2-3 lata mogę jeszcze pograć na dobrym poziomie, natomiast nie wykluczam gry w Finlandii już tak na koniec kariery - zakończył.

Komentarze (5):

 • Szczery do ...... Zgłoś
  Klamanajlen to śmieć , kłamca i mały człowieczek . I wcale nie chodzi o to że poszedł do leglej . Każdy ma prawo zmienić miejsce pracy . Ale o to że to zwykły kłamca , obłudnik .
  Czytaj całość
  Niech powie jak śpiewał na ległą i to że przenigdy nie zagra w tym dziadostwie . Niech powie jak kłamał że opuszcza Kolejorza bo żona za wszelką cene chce wyjechać z Polski . A za pare dni transfer do leglej . Wtedy gdzie by nie poszedł w Polsce mielibyśmy o nim to samo zdanie . Kłamliwy śmieć łasy na forse . Legla tu nie ma żadnego znaczenia .
  • bufik Zgłoś
   Swoją drogą to najlepsze podsumowanie kariery Kłamalajnena :) Gola,którego pamięta najlepiej zdobył z 3 metrowego spalonego. :)
   • 14MP 19PP Zgłoś
    Oho, jeszcze piecze ;D Wrzućcie jeszcze coś o Beresiu ;D
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    PRZEJDŹ NA WP.PL