WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / MAXIM SHIPENKOV / Mecz finałowy Ligi Europy Chelsea FC - Arsenal FC w Baku

Finał Ligi Europy: Chelsea - Arsenal. Rozczarowująca frekwencja w Baku. Kibice Arsenalu bez koszulek Mchitarjana

Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
Widownia na stadionie w Baku podczas finału Ligi Europy nie dopisała. W oczy rzucały się tysiące pustych krzesełek. A kibice Arsenalu nie wsparli na stadionie swojego zawodnika, Mchitarjana.

Anglików przerosły kilometry. Już przed meczem Chelsea i Arsenal zwróciły tysiące biletów, bo kibice niechętnie porywali się na daleki wyjazd do Baku, stolicy Azerbejdżanu. Decyzja UEFA o zorganizowaniu finału Ligi Europy w tak odległym miejscu nie została ciepło przyjęta przez sympatyków. Ci domagają się, żeby europejska federacja w przyszłości nie podejmowała takich wyborów.

Zamiast przedfinałowej gorączki, była atmosfera sparingu. Puste miejsca na Stadionie Olimpijskim w Baku rzucały się w oczy. Kibice obu drużyn rzadko zrywali się do żywego dopingu. A wydawało się, że będzie na tym zależeć w szczególności tym o stronie Arsenalu, bo spotkanie poprzedził skandal z udziałem Henricha Mchitarjana.

Azerbejdżan i Armenia nie utrzymują stosunków dyplomatycznych. Azerowie oficjalnie nie wpuszczają do siebie Ormian ani obywateli innych państw ormiańskiego pochodzenia. Nie dają wizy również osobom, które jeździły do Górskiego Karabachu bez zgody władz Azerbejdżanu. A pomocnik Arsenalu bywał wiele razy na niedozwolonym terenie. Dlatego z obaw o własne bezpieczeństwo zrezygnował z wyjazdu do stolicy Azerbejdżanu.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Liverpool - Tottenham. Kto wygra Ligę Mistrzów? Głosy ekspertek podzielone

Kibice Kanonierów nie okazali wsparcia swojemu pomocnikowi na trybunach. Swoje zrobiła też policja, która przed spotkaniem zatrzymała dwóch Anglików w koszulkach z nazwiskiem Ormianina. Funkcjonariusze zatrzymali ich do kontroli, ale po konsultacjach z przełożonymi, puścili ich wolno (więcej o tej sytuacji przeczytasz TUTAJ).

 

 

Ligę Europy wygrała Chelsea. The Blues w Baku wygrali z Arsenalem 4:1.

Czytaj również:
-> Hazard zapisał się w historii rozgrywek
-> Twitter z uznaniem o zwycięzcach. Wielkie pożegnanie Hazarda

Czy finały europejskich pucharów powinny być rozgrywane w tak odległych miejscach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL