Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice Liverpool FC PAP/EPA / EDUARDO OYANA / Na zdjęciu: kibice Liverpool FC

Finał Ligi Mistrzów. Tottenham - Liverpool. UEFA ostrzega przed zorganizowaną grupą oszustów

Michał Fabian
Michał Fabian
Przed finałem Ligi Mistrzów w Madrycie hiszpańska policja skonfiskowała m.in. podrobione kamizelki stewardów oraz fałszywe akredytacje. UEFA ostrzega kibiców, by zachowali ostrożność, gdyż może dojść do prób kradzieży biletów.

Finał Ligi Mistrzów, w którym Tottenham Hotspur zmierzy się z Liverpool FC, elektryzuje kibiców nie tylko w Anglii. Do Madrytu, gdzie rozegrany zostanie w sobotę najważniejszy mecz roku w klubowym futbolu, zjechało ok. 100 tys. fanów. Wielu z nich nie posiada biletów (oba kluby otrzymały po niespełna 17 tys. wejściówek).

Niektórzy liczą na to, że uda im się kupić bilety przed meczem. Jak zwykle w takich sytuacjach, gdy popyt zdecydowanie przewyższa podaż, pojawiają się oszuści. Jedni próbują sprzedać "fałszywki", inni z kolei - pod pozorem kontroli - mogą próbować ukraść innym bilety.

Komunikat w tej sprawie wydała UEFA. "Hiszpańska policja skonfiskowała podrobione kamizelki stewardów, urządzenia imitujące te do sprawdzania biletów oraz fałszywe akredytacje" - informuje Europejska Unia Piłkarska.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Liverpool - Tottenham. Kto wygra Ligę Mistrzów? Głosy ekspertek podzielone

Zobacz także: Finał Ligi Mistrzów. Dwa tysiące podrobionych gadżetów w rękach policji. Aresztowano sześć osób

UEFA ostrzega - w Madrycie działa zorganizowana grupa, która podszywa się pod prawdziwych stewardów i oficjeli. Schemat działania prawdopodobnie wygląda następująco: fałszywy steward prosi kibica o okazanie biletu, a następnie dochodzi do kradzieży.

"Kibice powinni się upewnić, że pokazują bilety do kontroli jedynie w wyraźnie oznaczonych strefach, a nie pojedynczym osobom lub małym grupom ludzi, którzy mogą nosić fałszywe kamizelki i podchodzić do nich w drodze na stadion" - czytamy w oświadczeniu UEFA.

Mecz Tottenham Hotspur - Liverpool FC zostanie rozegrany na Estadio Wanda Metropolitano, obiekcie Atletico Madryt. Początek o godz. 21.00.

Zobacz także: Liga Mistrzów 2019. Tottenham - Liverpool. Arena finału w Madrycie: od "Grzebienia" do "statku kosmicznego"

Kto wygra finał Ligi Mistrzów 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

PRZEJDŹ NA WP.PL