Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Gianni Infantino i Zbigniew Boniek na meczu Polska - Kolumbia na MŚ U-20Newspix / Lukasz Sobala/Press Focus / Na zdjęciu: Gianni Infantino i Zbigniew Boniek na meczu Polska - Kolumbia na MŚ U-20

Mistrzostwa świata U-20. Zbigniew Boniek skomentował występ Polaków. Kibice oburzeni jego wpisem

Karol Wasiek
Karol Wasiek
- Dziękuje wszystkim za walkę, postawę i chęć bycia lepszym. Na analizę przyjdzie czas - tak występ Polaków na turnieju MŚ do lat 20 skomentował Zbigniew Boniek, prezes PZPN. Swojego oburzenia nie kryją kibice.

Reprezentacja Polski U-20 przegrała w 1/8 finału mistrzostw świata z Włochami i odpadła z turnieju rozgrywanego w naszym kraju.

Biało-czerwoni - zdaniem wielu obserwatorów - zagrali najlepszy mecz podczas imprezy, ale uznali wyższość bardziej doświadczonych i ogranych piłkarzy ze słonecznej Italii.

- Przegraliśmy niesprawiedliwie - mówił po meczu bramkarz Radosław Majecki (zobacz więcej --> TUTAJ).

Występ zespołu Jacka Magiery ocenił także Zbigniew Boniek. Szef PZPN napisał na Twitterze: "Dziękuje wszystkim za walkę, postawę i chęć bycia lepszym."

Pod jego postem swojego oburzenia nie kryli kibice, którzy zarzucali Bońkowi, że w PZPN cały czas trwają analizy, z których nic nie wynika. "Analizujecie już siedem lat i dalej nie wiecie, co jest nie tak".

To koniec udziału reprezentacji Polski na mistrzostwach świata i też koniec tej drużyny.

Zobacz także: Mistrzostwa świata U-20. Załamany Serafin Szota: Dorównywaliśmy Włochom

ZOBACZ WIDEO El. ME 2020. Reprezentacja Polski krytykowana za styl. Mateusz Klich: Nie da się zadowolić wszystkich

Jak ocenisz występ naszej reprezentacji podczas MŚ U-20?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (19):

 • wisus54 Zgłoś
  Pan Boniek zachował się jak kibic nie jak prezes PZPN. Drogi prezesie to Pana powinno się ocenić za postawę reprezentacji młodzieżowej i ta ocena nie jest nawet dostateczna.
  Czytaj całość
  Przyzwyczaił się Pan że z pozycji prezesa ocenia Pan innych, a jaka jest rola prezesa? Nie odpowiada on przypadkiem za poziom reprezentacji?? Ja oceniam zaangażowanie prezesa jako niedostateczne. Ograniczenie się do stwierdzenia że:"na wnioski przyjdzie czas" to to jest odpowiedzialna rola człowieka który kieruje polską piłką nożną? WSTYD.
  • martens54 Zgłoś
   Kolejny triumf piechniczkowo-bońkowej "polskiej myśli szkoleniowej".
   • PolskiWojak Zgłoś
    Tutaj nie chodzi o żadne szkolenie, tylko o selekcję a raczej pseudoselekcję jaka jest w tym bagnie od kilkudziesięciu lat.Moje pokolenie (rocznik 80) miało taka kondycję i przygotowanie
    Czytaj całość
    motoryczne (dzień w dzień grało się przed blokiem w piłkę), że idąc do klubu, uczono nas prawie wyłącznie taktyki i rozgrywania stałych fragmentów, plus gierki z grą na jeden kontakt.Jednak gdy zbliżał się mecz pierwszeństwo w składzie mieli synkowie i ich znajomi, a później reszta. Wielu chłopaków widząc co się dzieje po kilkudziesięciu miesiącach dawało sobie spokój z klubem i koncentrowali się na nauce, a piłka była dalej jako hobby, bo wiedzieli że pomimo talentu i warunków fizycznych nie przebija się przez to kolesiostwo, więc zarobić na chleb będzie ciężko. Zostawali tylko ci najbardziej zdesperowani, którzy zbytnio nie mieli alternatywy. Nielicznym udało się w końcu przebic, reszta wpadla w patologiczne bagno. Jednak w stosunku do pozostałych, którzy zrezygnowali, to znikomy procent. Zakładam, że obecnie może być taka sama sytuacja, jak to w życiu ważne są pieniądze, znajomości lub odpowiedni menadżer, stąd poziom polskiej piłki i ligi jest jaki jest. Później się dziwimy, że 3-4 ligowe kluby, w których jest pełno amatorów (budowlańcy, piekarze, elektrycy), często nie ustępują wyszkoleniem i kondycją "zawodowcom" z wyższych lig, a większość klubow z ekstraklapy odpada w pucharach już na etapie preeliminacji.
    Wszystkie komentarze (19)

    Komentarze (19)

    ×
     Wszystkie komentarze (19)
     PRZEJDŹ NA WP.PL